Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

PPA odštartovala priame platby

PPA odštartovala priame platby
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

V prvom termíne povolenom predpismi EÚ vydáva Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) rozhodnutia na priame podpory hradené z európskych fondov a na niektoré opatrenia osi II Programu rozvoja vidieka 2007 – 2013 administrované spolu s priamymi podporami. Regionálne pracoviská PPA už od 2. decembra odovzdávajú a zasielajú konečným príjemcom platieb rozhodnutia o platbách na plochu za rok 2009.

Ako prví dostanú priaznivý verdikt žiadatelia, ktorí odovzdali bezchybné formuláre a PPA mohla ich žiadosti vyhovieť v plnom rozsahu.

„Do procesu autorizácie k začiatku decembra vstúpilo 15 807 žiadateľov,“ uviedol riaditeľ odboru priamych a environmentálnych podpôr PPA Andrej Gajdoš.

Dodal, že počet autorizovaných platieb sa z hodiny na hodinu zvyšuje a už do dnešného rána PPA odsúhlasila rozhodnutia pre 11 909 konečných príjemcov.

Na ich bankové účty budú podpory poukazované z PPA prostredníctvom Štátnej pokladnice. Len časť týchto finančných prostriedkov dotuje priamo štátny rozpočet SR, prevažný podiel sa vypláca z Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka.

Autor článku: PPA
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments