Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

PPA eviduje obrovský záujem potravinárov o výzvu na 10 miliónov eur

PPA eviduje obrovský záujem potravinárov o výzvu na 10 miliónov eur
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) eviduje obrovský záujem zo strany potravinárov o finančné prostriedky z výzvy na opatrenie štátnej pomoci na podporu potravinárskeho sektora v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine. Do polnoci 30. novembra prišlo na PPA 311 žiadostí, ktoré predstavujú hodnotu takmer 35,5 milióna eur.

Alokovaná suma na túto výzvu je 10 miliónov eur.

„Som rád, že špirála prijímania žiadostí a vyplácania podpôr sa tento rok takto roztočila. Aj táto výzva v rámci štátnej pomoci je dôkazom toho, že PPA je nastavená dobre a funguje ako plnohodnotná banková inštitúcia. Teším sa z tohto enormného záujmu, ktorý zároveň predznamenáva, že poskytneme ešte tento rok pomoc potravinárom,“ povedal generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

PPA aktuálne vykonáva administratívnu kontrolu prijatých žiadostí a peniaze dostanú úspešní potravinári na účty do konca roka 2022. Keďže záujem je niekoľkonásobne vyšší ako alokácia, po vyhodnotení všetkých žiadostí budú úspešné žiadosti krátené o koeficient krátenia. Peniaze teda dostanú všetci úspešní žiadatelia, ale v nižšej sume.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments