Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

PPA bude prijímateľom priamych podpôr v kampani 2024 zasielať notifikácie

PPA bude prijímateľom priamych podpôr v kampani 2024 zasielať notifikácie
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) pristupuje k novej forme komunikácie s prijímateľmi priamych podpôr – bude im v kampani 2024 zasielať notifikácie.

Žiadateľom bude platobná agentúra zasielať informačný mail na mailovú adresu, ktorú uviedli v registračnom formulári. Už v tomto roku budú prijímatelia dostávať hromadným mailom notifikácie, ktoré ich v dostatočnom časovom predstihu upozornia na dôležité termíny v kampani. Pôjde napríklad o termíny na prekladanie žiadostí, na predkladanie príloh, termíny na zmeny na žiadosti a podobne.

Týmto spôsobom chce PPA pomôcť prijímateľom predchádzať prípadným sankciám za nedodržanie termínu. Oznámenie bude prijímateľom doručené vždy niekoľko dní vopred aj s informáciou, o akú prílohu ide, aby prijímatelia stihli vybaviť potrebné náležitosti v termíne.

Cieľom zavedenia novej formy komunikácie je podľa PPA posunúť sa bližšie k proklientskej organizácii a k vyššej kvalite vzťahu medzi agentúrou a žiadateľom tak, aby bol plnohodnotným partnerom agentúry.

PPA dodala, že je dôležité, aby si prijímatelia kontrolovali, či mailová adresa, ktorú uvádzajú ako kontaktnú, je aktuálna a v prípade zmeny ju aktualizovali.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
kalman
kalman
22. február 2024 8:59

A čo tak vydať rozhodnutia za r 2023 vy tupci.

Ja,L.
Ja,L.
22. február 2024 15:55
Odpoveď na  kalman

“Financie” za 2023 by neboli lepšie?

Hospodar Martin
Hospodar Martin
28. február 2024 9:50

No to budeme šťastní. Dovoľujem si upozorniť, že notifikácia na http://www.apa.sk roky nefunguje, aj keď si ju vyžiadaš. A rozhodnutia za pastevny chov 2023 stále nemáme, aj keď sa začali vraj posielať od 19.2.24. A to ich je v rámci Slovenska len cca 2000 žiadateľov 🤦🤦🤦. O priamych platbách na… Celý komentár »

Ja,L.
Ja,L.
28. február 2024 17:24
Odpoveď na  Hospodar Martin

Ja by som bol rád, ak by som dostal aj druhú polovicu základnej platby na Ha. Po vlaňajšom prepade cien komodít a po vysokých vstupoch by dorovnanie platby na Ha pomohlo.

Anton
Anton
29. február 2024 21:45
Odpoveď na  Hospodar Martin

Je 29.02. 2024, za rok 2023 žiadne oznámenie o nezrovnalostiach, žiadne oznámenie o kontrole na mieste, v GSAA všetky plochy zelené bez chybových oznámení, doteraz žiadne rozhodnutie, doteraz žiadne ani zálohové platby. Leasing a pohonné hmoty platíš cez úver, áno leasing cez úver čo je totálny ekonomický nezmysel. Keby nemám… Celý komentár »