Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

Pozvánka na konferenciu: Poľnohospodárstvo po roku 2013

Pozvánka na konferenciu: Poľnohospodárstvo po roku 2013
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Počas tohtoročného Agrokomplexu pripravili Agroinštitút Nitra, štátny podnik, zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a internetový portál poľnoinfo.sk, pre odbornú i laickú verejnosť, konferenciu s názvom Budúcnosť spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ po roku 2013.

„Úlohou konferencie bude sumarizovať doteraz známe informácie o spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2013. Chceme poľnohospodárov zorientovať v zmenách, ktoré sa chystajú,“ hovorí Mária Debrecéniová, riaditeľka Centra informačných služieb a technológií Agroinštitútu.

Na konferencii vystúpi zástupca ministerstva pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja, aby poľnohospodárov informoval o postojoch ministerstva k novej poľnohospodárskej politike. Postoje a názory, ale i zorientovanie roľníkov v doterajších návrhoch prinesie i zástupca Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Štefan Adam.

„Okrem ministerstva a poľnohospodárskej samosprávy som veľmi rada, že pozvanie na konferenciu prijali aj tí, ktorých sa dotknú zmeny najviac,“ uviedla Mária Debrecéniová.

Čo zatiaľ vyplýva z návrhov novej SPP pre sektor mlieka, nám na konferencii povie výkonná riaditeľka Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka Margita Štefániková. Pohľadu praxe, ale i človeka, ktorý formoval vstup slovenského poľnohospodárstva do Európskej únie sa nevyhne bývalý dlhoročný predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a predseda družstva v Nových Sadoch Ivan Oravec. A cez peniaze sa na rezort pôdohospodárstva pozrieme spolu s vedúcim Agri biznisu v UniCredit bank Jaromírom Matoušekom.

Pre registrovaných účastníkov konferencie sa pripravuje zborník, ktorý bude okrem príspevkov diskutujúcich obsahovať i aktuálne informácie z mesačníka Svetové pôdohospodárstvo, ktorý situáciu ohľadne spoločnej poľnohospodárskej politiky podrobne sleduje.

Počet účastníkov konferencie je obmedzený na sto, preto vás prosíme o včasnú registráciu. Konferencia začína v piatok, 20. augusta, o 10.00 v prednáškovej miestnosti v pavilóne C na výstavisku Agrokomplex.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments