Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Požiadavka je menšia ako vyčlenená čiastka

Požiadavka je menšia ako vyčlenená čiastka
insert_photopixabay.com

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) ukončilo 5. 1. 2022 o 12:01 zber žiadostí o poskytnutie štátnej pomoci v rámci notifikovanej Schémy štátnej pomoci na podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine v elektronickom systéme, ktorý bol na túto príležitosť vytvorený. Pôvodný termín ukončenia zberu žiadostí bol 30. 12. 2022.

„Od začiatku výzvy (15. 12. 2022) sa v systéme zaregistrovalo 832 žiadateľov, pričom teoretická alokácia požadovanej pomoci predstavuje sumu približne 14 a pol milióna eur. V súvislosti s podávaním týchto žiadostí poskytli v uvedenom období k dnešnému dňu pracovníci NPPC prostredníctvom helpdesku odpovede na viac než 450 otázok žiadateľov. Predbežne najmenšia výška žiadanej pomoci predstavuje sumu 60 eur najvyššia sumu 300 000 eur.,“ informuje tlačový odbor agrorezortu.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyčlenilo na opatrenie 16 miliónov eur.

„Vstupujeme do fázy podrobnej administratívnej kontroly žiadostí, to znamená po stránke úplnosti a vecnej správnosti, overenia nárokovanej sumy, ako aj splnenia ďalších podmienok výzvy. Následne budú úspešní žiadatelia vyrozumení a vysporiadaní. Proces kontroly a  finančného vysporiadania bude realizovaný priebežne a potrvá do 31. marca 2023. Chcel by som sa poďakovať všetkým kolegom, ktorí sa podieľali na realizácii tejto úlohy aj za ich pracovné nasadenie v tomto období,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: pixabay.com

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
9. január 2023 12:30

Tri mesiace na posúdenie 800 žiadostí ?? ?
.. keby som to čítal od zadu , hore nohami , posúdim to za týždeň ….
Na zamyslenie