Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Poľnohospodári vlani odviedli na daniach 72,7 mil. eur

Výsledky hospodárenia v slovenskom poľnohospodárstve vlani ovplyvnila aj daňová a odvodová politika. “Poľnohospodárske podniky v SR v roku 2011 odviedli na daniach do štátneho rozpočtu SR a do rozpočtov miest a obcí 72,7 milióna eur, čo bolo o 17,8 % viac ako pred rokom,” uvádza sa v tzv. Zelenej správe Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka za rok 2011.

V štruktúre daní vlani dominovali priame dane (73,4 %), a to najmä daň z nehnuteľností, predovšetkým z pozemkov. Kladný výsledok hospodárenia, ktorý dosiahla väčšina agropodnikov, sa odrazil aj v náraste dane z prímov.

Ďalším faktorom ovplyvňujúcim vlaňajšie výsledky hospodárenia bolo poľnohospodárske poistenie. Podľa škodového priebehu bol rok 2011 rizikovo podpriemerný. Na zaplatenom poistnom za poistené riziká odviedli poľnohospodárske podniky komerčným poisťovniam 21,6 milióna eur a na náhradách škôd dostali 10,9 milióna eur.

“Návratnosť finančných prostriedkov z centralizovaného fondu komerčných poisťovní na úhradu škôd dosiahla 50,2 %,” dodal agrorezort.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments