Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Podujatie SPPK vzbudilo rozhorčenie u exministra Simona

Podujatie SPPK vzbudilo rozhorčenie u exministra Simona
insert_photopoľnoinfo.sk - Valné zhromaždenie SPPK v Banskej Bystrici

Dnes (9. novembra) na tlačovej besede bývalý minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a podpredseda strany Most – Híd Zsolt Simon poukázal na to, že rezortné ministerstvo poskytuje informácie poľnohospodárom len pod podmienkou zaplatenia na účet Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

„Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v spolupráci so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou pozýva farmárov na Krajské informačné dni. A kto vystupuje na týchto podujatiach? Okrem toho, že predseda SPPK pán M. Semančík bude venovať otvoreniu akcie 5 minút, všetko ostatné je tam v réžii štátnych úradníkov  – ministra pôdohospodárstva, šéfa platobnej agentúry, generálnej riaditeľky sekcie pôdohospodárskej politiky a rozpočtu, ako aj generálneho riaditeľa sekcie rozvoja vidieka. Teda sú to len štátni úradníci, ktorí poskytujú informácie,” spresnil.

Zsolt Simonovi prekáža aj to, že jediným akceptovateľným spôsobom prihlásenia je vyplnenie formulára na stránke www.sppk.sk.

„Teda ani nie ministerstva pôdohospodárstva. Nemôžete na akciu ani prísť, len keď sa prihlásite cez SPPK,” poznamenal exšéf ministerstva a dopĺňa, že minister Jahnátek robí rozdiel medzi farmárom, ktorý je členom SPPK, tak tomu poskytne informácie za 15 eur a tomu farmárovi, ktorý nie je členom SPPK, poskytne informácie za 60 eur.

Na vyjadrenia Zsolta Simona reaguje predseda SPPK Milan Semančík, ktorý hovorí, že „Krajské informačné dni, ktoré sa uskutočnia dovedna štyri, z toho tri pre poľnohospodárov a jeden pre potravinárov, sú akciami Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, nie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Požiadali sme preto ministra Ľubomíra Jahnátka, aby spolu s odborníkmi z rezortného ministerstva a Pôdohospodárskej platobnej agentúry prišli záujemcom poskytnúť potrebné informácie a odpovedať na ich otázky. Na úhradu finančných nákladov však nemáme dostatočné zdroje, preto sme zvolili formu účastníckych poplatkov, akú v podobných situáciách bežne využívajú iné podobné mimovládne organizácie. A keďže ide o podujatia našej komory, prihlasovať na ne sa môžu záujemcovia prostredníctvom internetovej stránky SPPK, a nie MPRV SR alebo iných organizácií.“

Ministerstvo pôdohospodárstva ústami jej hovorkyne Magdy Tóth Želeňákovej považuje vyjadrenia Zs. Simona za neopodstatnené.

 “Ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka už nebaví reagovať na nezmyselné tvrdenia poslanca Zsolta Simona. Minister svoju pozornosť upriamuje na riešenie situácie v poľnohospodárstve a nemá čas zaoberať sa hlúposťami,” uviedla v reakcii na výroky Simona hovorkyňa a riaditeľka odboru komunikácie MPRV SR Magda Tóth Želeňáková.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk - Valné zhromaždenie SPPK v Banskej Bystrici

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments