Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Pod stromček status univerzity

Pod stromček status univerzity
insert_photoLujza Záhoráková - redakcia Poľnohospodár

Končiaci sa rok bol na Slovensku aj v znamení diskusií o kvalite nášho vysokého školstva. Akreditačná komisia, poradný orgán vlády SR, hodnotil na základe šiestich prísnych kritérií výsledky dosiahnuté na našich univerzitách a vysokých školách za obdobie rokov 2002 až 2007.

Podľa výsledkov, ktoré komisia zverejnila v júni tohto roku, chýbali Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre do splnenia kritérií na zaradenie medzi vysoké školy univerzitného typu iba nepatrné desatinky bodu v jedinom kritériu zo šiestich. Išlo o to, že počet študentov pripadajúcich na jedného pedagóga s akademickou hodnosťou nesmel presahovať hodnotu 20. Keďže na SPU to bolo 20, 17, dostala škola šancu, priniesť v oblasti personálnej práce také opatrenia, aby sa tento nedostatok odstránil.

Rektor SPU, prof. Mikuláš Látečka, predniesol na rokovaní akreditačnej komisie 3. decembra správu o prijatých opatreniach. Boli prijaté kladne, a tak akreditačná komisia jednomyseľne navrhla ministrovi školstva zaradiť Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre medzi vysoké školy univerzitného typu. Prof. Ľubor Fišera, predseda AK konštatoval, že SPU sa z hľadiska kritéria výsledkov výskumu radí medzi najlepšie na Slovensku.

Autor článku: Katarína Potoková - redakcia Poľnohospodár
Zdroj obrázku: Lujza Záhoráková - redakcia Poľnohospodár

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments