Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Organizátori presunuli termín Agrosalónu z jesene na jar

Organizátori presunuli termín Agrosalónu z jesene na jar
insert_photofoto poľnoinfo.sk - Prvý ročník veľtrhu Agrosalón sa vydaril

Špecializovaná výstava poľnohospodárskej techniky Agrosalón sa uskutoční na nitrianskom výstavisku už na jar budúceho roka. Organizátori podujatia presunuli výstavu z jesenného termínu a zvolili obdobie, ktoré je pre väčšinu poľnohospodárskych subjektov priaznivejšie. Veľtrh sa uskutoční od 30. marca do 2. apríla 2011. V tomto termíne sa nekoná žiadna iná odborná poľnohospodárska výstava na Slovensku ani v Českej republike.

Agrosalón mal svoju premiéru v októbri 2007. Prezident Združenia výrobcov a predajcov poľnohospodárskej techniky AGRION Ján Jech skonštatoval, že prvý ročník splnil očakávania vystavovateľov. V Nitre sa ich predstavilo 64, zastupovali najdôležitejších výrobcov poľnohospodárskej techniky v Európe i v Amerike. Druhý ročník veľtrhu v roku 2009 bol poznačený nepriaznivou situáciou v agrosektore, napriek tomu najdôležitejší výrobcovia a predajcovia poľnohospodárskej techniky na Slovensku nechýbali.

„Uvedomujú si, že špecializovaná výstava je najlepším prístupom k získaniu kontraktu s odborníkmi v poľnohospodárskej praxi,“ konštatoval Jech.

Špecializovaná výstava poľnohospodárskej techniky vznikla z podnetu samotných výrobcov a predajcov. Mnohí z nich sa v posledných rokoch odmietali zúčastňovať na tradičnom medzinárodnom poľnohospodárskom a potravinárskom veľtrhu Agrokomplex. Tomuto veľtrhu vyčítali, že stratil odborný charakter. Tiež im nevyhovoval augustový termín, keď je väčšina poľnohospodárskych strojov ešte na poliach. Agrosalón má dvojročnú periodicitu a podľa pôvodných zámerov sa mal konať vždy na jeseň v nepárnom roku.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: foto poľnoinfo.sk - Prvý ročník veľtrhu Agrosalón sa vydaril

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments