Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

AKTUALIZOVANÉ: Novým ministrom pôdohospodárstva je Ján Mičovský

AKTUALIZOVANÉ: Novým ministrom pôdohospodárstva je Ján Mičovský
insert_photoTASR - Na snímke z 18.12.2018 zľava farmár Zsolt Molnár, zástupca lesníkov Ján Mičovský a farmár Patrik Magdoško.

Igor Matovič predstavil svoj nový kabinet. Novým ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa stal ochranár a lesník Ing. Ján Mičovský, CSc.

“Neúnavný bojovník proti korupcii a Biela vrana. Iniciátor lesníckej revolúcie proti korupčnému úpadku v štátnom podniku Lesy SR. Priekopník prírode blízkeho hospodárenia v lesoch. Zakladateľ festivalu Deň stromu a Lesníckeho skanzenu. Autor Radu Ďurka Langsfelda udeľovaného protikorupčným aktivistom. Predstaviteľ združenia občanov Príď a Poznaj. Lesnícky publicista. Zakladajúci člen SOS – Slovenského ochranárskeho spolku,” informuje webová stránka hnutia Obyčajných ľudí a nezávislých  osobností.

V parlamentných voľbách za túto stranu aj kandidoval z pozície číslo 8 a získal 12 488 preferenčných hlasov a tak sa dostal na mandátové 18. miesto. Ako informoval budúci premiér, do Národnej rady SR nenastúpi, keďže získal post ministra.

“Slovensko musí prejsť hlbokou morálnou obrodou. Rovnako tak slovenské lesníctvo, ktoré sa musí posunúť bližšie k prírode a ľuďom. Vyjadrením toho bude prijatie nových zákonov o ochrane občianskej statočnosti, o preukazovaní pôvodu majetku, ako aj osobitný zákon o štátnom podniku Lesy SR,” myslí si podľa webovej stránky OĽaNO Mičovský.

O Jánovi Mičovskom sa najskôr hovorilo ako ministrovi životného prostredia, s tým, že Lesy SR, ktoré sú jeho hlavnou témou, mali prejsť práve pod envirorezort. Až pred niekoľkými dňami sa začalo skloňovať jeho meno s pozíciou šéfa agrorezortu. Aj to ale nebolo do posledných hodín isté.

Životopis

Ján Mičovský (1954) podľa wikipedie v roku 1974 ukončil drevársku priemyslovku vo Zvolene. V roku 1980 Lesnícku fakultu Vysokej školy lesníckej a drevárskej (dnešná Technická univerzita vo Zvolene). V roku 1990 absolvoval Lesnícku fakultu Vysokej školy zemědělskej v Brne (dnešná Mendelova univerzita v Brne).

Do roku 1998 pracoval vo Východoslovenských lesoch v závodoch Medzilaborce a Humenné. Potom pracoval tri roky v spoločnosti Burza GOLD, s. r. o., a od roku 2001 v štátnom podniku Lesy Slovenskej republiky. Neskôr pracoval pre Magistrát mesta Košice.

Vo voľbách do NR SR v marci 2012 kandidoval na 10. mieste kandidátky OĽaNO, ziskom 6 827 preferenčných hlasov sa dostal na mandátové 11. miesto.

Vo voľbách do NR SR v marci 2016 kandidoval na 144. mieste kandidátky OĽaNO, ziskom 5 574 preferenčných hlasov nedosiahol hranicu potrebnú na zvolenie do parlamentu.

Autor článku: Juraj Huba
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke z 18.12.2018 zľava farmár Zsolt Molnár, zástupca lesníkov Ján Mičovský a farmár Patrik Magdoško.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Starý Gazda
Starý Gazda
19. marec 2020 22:37

Agrorezort musi prednostne naštartovat vyrobu rozumne investicie do vyroby sa vratia už v prvom roku čo nedokaže žiadne odvetvie aj v tomto krizovom obdobi netreba podliehat tlaku enviromentalistov ochranarov vlastnikov prvorade je nasytit narod zdravimi potravinami a potom sa možme bavit o teraz nepodstatnych temach

Jozef
Jozef
20. marec 2020 8:15

Veľmi som sa tešil že ministrom bude profesionál ktorý roky v NRSR bojoval za farmárov Martin Fecko a Matovič nominuje tohto deda len preto že je bojovník proti korupcii. Fecko by ho strčil do vrecka,avšak agrobaróni by Fecka nechceli, lebo Fecko by spravil pozemkové úpravy a to by mnohým nehralo… Celý komentár »