Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

NKÚ: Kontrolóri preveria hospodárenie PPA aj NPPC

NKÚ: Kontrolóri preveria hospodárenie PPA aj NPPC
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - sídlo PPA

Kontrolóri preveria hospodárenie záchraniek, Košického kraja aj Pôdohospodárskej platobnej agentúry. O rozšírení plánu kontrolnej činnosti Najvyššieho kontrolného úradu SR na rok 2022 o 6 kontrolných akcií na základe podnetov od občanov informovala hovorkyňa úradu Daniela Bolech Dobáková.

Dôveryhodnosť NKÚ podľa nej stúpa. Stratégiu otvorenej a modernej štátnej inštitúcie potvrdil podľa hovorkyne aj nedávny reprezentatívny prieskum, z ktorého vyplýva, že kontrolnému úradu dôveruje až 54 % ľudí.

Zdôraznila, že ďalším dôkazom rastúceho kreditu je aj zvyšujúci sa počet podnetov, s ktorými sa na kontrolnú inštitúciu obracajú občania. V predošlom roku úrad prijal 762 podnetov, čo predstavuje až 65-percentný medziročný nárast počtu podaní od občanov vrátane žiadostí o súčinnosť štátnych inštitúcií.

Spresnila, že na základe analýzy podnetov od občanov predseda NKÚ Karol Mitrík zaradil viaceré z nich do plánu kontrolnej činnosti na rok 2022. Ide napríklad o kontrolu záchranných služieb v Bratislave a Košiciach či audit vnútorného kontrolného systému a prijatých opatrení v PPA, ako aj o hospodárenie a nakladanie s majetkom v Košickom samosprávnom kraji.

Dodala, že kontrolóri sa pozrú aj na fungovanie obce Uhliská či na transparentnosť pri vyplácaní podpôr v rámci Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - sídlo PPA

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Deák
Deák
5. apríl 2022 2:36

dufam, ze preveria aj tu dotaciu na 4000e svinu a obstaranie Josefin, ked mame zadarmo k dispozicii napr EKS, ci softver UVO ale hlavne dufam, ze budu vysledky skor ako 2 mesiace pred volbami…