Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

NITRA: Veľkonočný gazdovský dvor pritiahol na tržnicu stovky ľudí

Lacný mak, mlieko, jablká i šťavy, čerstvé vajíčka a rôzne údeniny prilákali dnes na nitriansku tržnicu stovky ľudí. Veľkonočný gazdovský dvor, ktorý zorganizovalo Ministerstvo pôdohospodárstva SR v spolupráci so samosprávou a veterinárnou správou, ľudia privítali.

“Je to niečo iné ako keď tržnicu zaplavuje čínsky textil. Tržnica by mala byť práve na toto, na predaj poľnohospodárskych prebytkov,” uviedla Nitrianka Zuzana Szökeová. Predaj priamo od farmárov sledovali na tržnici aj veterinári, ktorí zatiaľ nezaznamenali žiadne problémy.

Na nitrianskej tržnici ponúkalo svoje výrobky 23 predajcov. Mäsové výrobky, údenú šunku a klobásy, ponúkal len jeden výrobca, pred stánkom ktorého sa tlačili ľudia. Tí by uvítali širšiu ponuku a väčšiu konkurenciu. Dav ľudí stál aj pred susedným stánkom, v ktorom družstvo z novozámockého okresu ponúkalo lacný mak, mlieko i čerstvé jahňacie mäso.

V prípade mlieka bola cena o zhruba tretinu nižšia ako v obchodoch, jahňacinu si mohli ľudia kúpiť za polovičnú cenu v porovnaní s obchodmi. Kto mal záujem, mohol odísť s tržnice aj so živým jahňaťom.

Sortiment potravinárskych produktov dopĺňali výrobky remeselníkov. Tí sa zamerali na maľované kraslice, výrobky z dreva, textílií, záujemca si však mohol kúpiť aj dvojmetrové korbáče na šibačku. V ponuke predajcov chýbali avizované typické zabíjačkové špeciality, syry a ďalšie mliečne produkty.

Gazdovský veľkonočný dvor potrvá do nedele 5. apríla.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments