Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Aktualizované: Nekonečný príbeh výberu riaditeľa PPA pokračuje. Rozuzlenie nenastane ani v decembri

Aktualizované: Nekonečný príbeh výberu riaditeľa PPA pokračuje. Rozuzlenie nenastane ani v decembri
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Nový generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry nebude vybraný ani počas decembra, ako to ešte v posledný novembrový deň prisľúbil Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva. Dnes o tom informoval agrorezort prostredníctvom tlačového odboru.

Ohlásený termín bol nereálny od začiatku

Ešte v novembri pritom minister hovoril, že aktuálny generálny riaditeľ PPA Jaroslav Jánoš, bude 1. decembra 2020 menovaný na obdobie dvoch, možno troch týždňov.

Je to naozaj len na toto obdobie, pretože najneskôr do 19. decembra bude na základe výberových rozhovorov menovaný do funkcie nový generálny riaditeľ,” spresnil vtedy Ján Mičovský.

Tento termín sa zdal samozrejme nereálny už 30. novembra, keď ho minister oznámil. Je len ťažko predstaviteľné, že kvalitný kandidát sa v posledný novembrový deň dozvie o výberovom konaní, okamžite odovzdá potrebné dokumenty s projektom a už o tri týždne nastúpi do nového zamestnania, a to rovno do horúceho kresla šéfa PPA.

Ohlásený spôsob výberového konania vzbudzoval otázky, či je miesto pripravené pre vopred vybraného kandidáta alebo či minister nepodcenil Zákonník práce. Výpovedná doba trvá 2 až 3 mesiace. Ak by sa víťaz výberového konania aj dohodol s pôvodným zamestnávateľom na termíne skoršieho odchodu, asi je aj tak nereálne opustiť prácu zo dňa na deň.

Minister Ján Mičovský sa dostal pritom pod tlak úplne zbytočne. O odchode Tibora Guniša, ostatného generálneho riaditeľa PPA, vedel minimálne od začiatku septembra. Vtedy o tom poľnoinfo.sk prvý raz písalo.

Prihlásenie na šéfa PPA do 15.1.2021

Dnes ministerstvo informovalo, že dochádza k predĺženiu termínu na prihlásenie sa do výberu kandidátov na pozíciu šéfa PPA.

„Z dôvodu pandemickej situácie spojenej s ochorením COVID-19 pristúpilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR k predĺženiu termínu na prihlásenie sa do výberu kandidátov na pozíciu generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry do 15. januára 2021. Do uvedeného termínu je potrebné zaslať žiadosť a požadované doklady vrátane vypracovaného projektu koncepcie rozvoja PPA v stanovenej štruktúre a rozsahu,“ hovorí Anežka Šrojta Hrdá, riaditeľka komunikačného odboru agrorezortu.

Na aktuálny počet kandidátov, ktorí sa prihlásili v stanovenom termíne do včera (9.12.2020), sa pýtal portál poľnoinfo.sk šéfky komunikačného odboru. Akonáhle nám bude odpoveď doručená, doplníme ju na konci článku.

Anežka Š. Hrdá však upozorňuje, že uchádzači, ktorí sa prihlásili do súčasného výberu, budú automaticky zaradení do nového kola výberu.

„Výber kandidáta odbornou komisiou formou výberového rozhovoru sa uskutoční dňa 26. januára 2021. Verejnosť bude môcť sledovať výber kandidátov formou online prenosu,“ uzatvára agrorezort.

Aktualizované (11.12.2020 o 9:10) o vyjadrenie MPRV

Do včerajšieho dňa sa prihlásili dvaja kandidáti do výberového konania na post generálneho riaditeľa PPA.

Podporte tvorbu kvalitného obsahu na Poľnoinfo.sk v roku 2021

Podporte tvorbu kvalitného obsahu na Poľnoinfo.sk v roku 2021. Aj platba od našich čitateľov nám pomôže v rozšírení poskytovania pôvodných informácií a otváraní aktuálnych tém. Navyše, získate aktuálny newsletter na rok 2021 s výberom najzaujímavejších článkov, ktorý je určený exkluzívne iba pre podporovateľov portálu poľnoinfo.sk.

Podporte Poľnoinfo.sk hneď teraz jednoduchou jednorazovou platbou kartou

Daňový doklad vám zašleme poštou okamžite po administrácii platby. Exkluzívny newsletter vám budeme zasielať na mail, ktorý ste uviedli v platobných údajoch.

Detaily platby
 
 
 
 
 
Celkom  

 

Powered by Stripe Stripe PCI Stripe PSD2 EÚ Stripe AICPA SOC Stripe E-Money EÚ

Platba kartou je zabezpečená službou Stripe, ktorá používa to najmodernejšie zabezpečenie a spĺňa všetky náležitosti finančnej inštitúcie fungujúcej v Európskej únii: vlastní EÚ licenciu E-Money License, má certifikát PCI DSS Level 1 a spĺňa požiadavky PSD2 and Strong Customer Authentication (SCA), SSAE18/SOC 1 typ 1 a typ 2, a SSAE18/SOC 2 typ 1 a typ 2.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Nohavica
Nohavica
10. december 2020 21:40

…asi sa nikto neprihlásil…???

Jozef
Jozef
13. december 2020 6:52

ťažko sa hladá ovca k zlému bačovi…