Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Našli pochopenie u všetkých poslancov

Našli pochopenie u všetkých poslancov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Minister pôdohospodárstva Vladimír Chovan považuje za nevyhnutné zachovanie priamych platieb i po roku 2013 a odstránenie historického princípu pri vyplácaní európskych podpôr. Podľa neho sú najväčšou prekážkou konkurencieschopnosti poľnohospodárstva Európskej únie práve rozdielne podpory v jednotlivých členských štátoch.

„Zjednoťme podpory, vyrovnajme historický princíp a potom môžeme súťažiť,“ uviedol vo štvrtok Vladimír Chovan s tým, že i keď sa zdá obdobie po roku 2013 relatívne ďaleko, práve otázka Spoločnej poľnohospodárskej politiky je v súčasnosti na programe dňa.

„Sme radi, že sme sa začiatkom februára, na spoločnom dvojdňovom rokovaní vo Varšave, zhodli s ďalšími ôsmimi štátmi na odstránení historického princípu po roku 2013 pri vyplácaní európskych podpôr,“ uviedol minister pôdohospodárstva.

Vladimír Chovan poľnohospodárov informoval, že posledný februárový týždeň došlo v Bruseli k stretnutiu so všetkými slovenskými europoslancami a naprieč politickým spektrom sa zhodli na potrebe odstránenia historického princípu.

„Aj pán prezident, i predseda vlády budú trvať na tom, aby sa podmienky vyrovnali,“ zhodnotil situáciu na Slovensku minister pôdohospodárstva.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments