Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Nákupné ceny ošípaných v 47. týždni

Nákupné ceny ošípaných v 47. týždni
insert_photopolnoinfo.sk

Pokles cien naďalej pokračuje prakticky v celej EÚ s výnimkou Poľska, kde cena nielenže nepoklesla, ale dokonca stúpla o necelú korunu za kilogram živej hmotnosti. Napriek tomuto nárastu a poklesu cien jatočných ošípaných na Slovensku o viac ako 2 koruny, majú Poliaci stále nižšie nákupné ceny.

Priemerná nákupná cena ošípaných na Slovensku veľmi mierne presahuje 40 korún, pokiaľ v Poľsku dosahuje v prepočte len 38 korún.

Chovatelia v Českej republike predávali kilogram živej hmotnosti jatočných ošípaných v 45. týždni v priemere po takmer 40 korún. Maďarskí chovatelia mali cenu najnižšiu zo štátov Vyšehradskej štvorky a nedosahovala ani 38 korún.

Na Slovensku sú ceny vyššie ako v ostatných krajinách Európskej únie. Najvyššie ceny dosahujú chovatelia v Rumunsku, Bulharsku a Taliansku. Priemerná cena v rámci Európskej únie je o päť korún nižšia, ako cena, za ktorú predávajú ošípané slovenskí chovatelia.

Doporučenie: Podľa vývoja situácie na trhu v rámci EÚ doporučujeme v 47. týždni požadovať cenu 40,00 – 41,00 Sk/kg živej hmotnosti.

Autor článku: podľa ZCHOS-D spracovalo polnoinfo.sk
Zdroj obrázku: polnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments