Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky

Na účtoch poľnohospodárov je už takmer 350 miliónov

Ako informovala Farmárova nedeľa, agrosektor očakáva práve v tomto mesiaci prísun rozhodujúcej časti priamych podpôr z verejných zdrojov.

„Pôdohospodárska platobná agentúra eviduje 15 831 žiadostí, ktoré v sebe zahŕňajú či priame platby, ale i niektoré vybrané opatrenia Programu rozvoja vidieka, ako napríklad znevýhodnené oblasti, alebo Agroenviroment,“ uviedol riaditeľ odboru priamych a environmentálnych podpôr PPA Andrej Gajdoš.

K 9. decembru vydala Pôdohospodárska platobná agentúra približne 15 100 rozhodnutí a na účtoch poľnohospodárov by už malo byť približne 345 miliónov eur.

My pripomíname, že jednotná platba na plochu je 121,60 eur na hektár. Pri znevýhodnených oblastiach – záleží od typu znevýhodnených oblasti, či je to horská, alebo iná znevýhodnená oblasť je to od 29 eur do 149 eur. Pokiaľ hovoríme o environmentálnych platbách, tie sa momentálne nerealizujú.

„Čo sa týka nového Agroenviromentu z programovacieho obdobia 2007 – 2013, tieto platby sa budú realizovať začiatkom roku 2010. Environmentálne záväzky z roku 2004 – 2006 poskytujeme,“ povedal Andrej Gajdoš.

Autor článku: poľnoinfo.sk - spracované podľa relácie Farmárova nedeľa
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments