Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Na program Školské ovocie je limit prečerpaný

Na program Školské ovocie je limit prečerpaný
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Program Školské ovocie podľa Ministerstva pôdohospodárstva (MP) SR nie je zastavený, ale podľa predbežnej kalkulácie Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) bude čiastka pridelená Slovenskej republike prečerpaná. “Dodávatelia ovocia by z uvedených dôvodov mali prehodnotiť frekvenciu dodávok,” informovala dnes TASR hovorkyňa ministra pôdohospodárstva SR Katarína Belická.

Uviedla, že podľa legislatívy EÚ je Pôdohospodárska platobná agentúra oprávneným orgánom na monitoring a sledovanie čerpania finančných prostriedkov pre program Školské ovocie a podľa výsledkov monitoringu môže obmedziť frekvenciu dodávok.

“V súčasnosti sa čerpanie finančných prostriedkov v rámci programu analyzuje a rezort pôdohospodárstva hľadá možnosti vyplatenia všetkých realizovaných dodávok,” povedala Belická.

Pripomenula, že program Školské ovocie sa v podmienkach Slovenska hneď v prvý školský rok realizácie dobre rozbehol.

Deti v materských školách, základných školách a špeciálnych školách majú v rámci programu možnosť pravidelne konzumovať čerstvé ovocie (jablká, hrušky, broskyne, marhule, slivky, čerešne), zeleninu (papriky, rajčiny, reďkovky, mrkvy) alebo spracované ovocie a zeleninu (ovocné a zeleninové šťavy bez pridaného cukru – mrkvová, jablková a mrkvovo-jablková).

SR sa podľa Belickej do programu zapojila od školského roku 2009/2010 s finančnou podporou EÚ vo výške 1,28 milióna eur, ktorá bola vyčlenená pre približne 300.000 detí na obdobie 10 mesiacov, na dodávku ovocia a zeleniny jedenkrát týždenne.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments