Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Rastlinná výroba Z domova

Na peniaze na závlahy sa stále čaká

Na peniaze na závlahy sa stále čaká
insert_photoBauer

Výzva na čerpanie peňazí z eurofondov na závlahy vyšla po niekoľkoročnom meškaní už pred viac ako rokom. Poľnohospodári však nielenže stále nemajú peniaze, ale nemajú ani výsledky vyhodnotenia žiadostí. To by malo trvať ešte niekoľko týždňov.

„Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na požiadavku zástupcov poľnohospodárov nedávno predlžovalo výzvu až do 15.4.2019. Termín uzatvorenia výzvy bol stanovený tak, aby mali žiadatelia dostatok času na prípravu kvalitných projektov,“ uviedol Daniel Hrežík z tlačového odboru Ministerstva pôdohospodárstva ako jeden z dôvodov, prečo čakanie na peniaze trvá tak dlho.

Celkovo rezort prijal 60-žiadostí o peniaze a avizuje, že ak žiadatelia splnili všetky náležitosti, financie dostanú všetci. Kedy by sa tak mohlo stať, rezort nekonkretizoval.

„Termíny vyhodnocovania výzvy sú stanovené v samotnej výzve a v systéme riadenia Programu rozvoja vidieka a sú rozdelené podľa počtu podaných žiadostí od dátumu uzavretia výzvy až po vydanie rozhodnutia. Po 15.apríli 2019 Pôdohospodárska platobná agentúra začala s registráciou žiadosti o nenávratný finančný príspevok, nasleduje formálna a vecná kontrola projektov. Pôdohospodárska platobná agentúra aktuálne vyhodnocuje žiadosti v poradí, v akom boli výzvy a projekty vyhlásené,“ dodal Hrežík.

Podľa harmonogramu, ktorý obsahuje výzva, malo 70-dní trvať len vydávanie potvrdení o prijatí žiadostí. Ďalších 40-dní má byť určených na vyhodnocovanie. Konečným termínom by tak mal byť 24.september 2019.  Rozhodnutia by žiadatelia mali dostať najneskôr do tridsiatich dní od tohto dátumu.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: Bauer

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments