Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Na hornom Žitnom ostrove je žatva ukončená

Žatevné práce na hornom Žitnom ostrove boli v priebehu utorka 12. júla ukončené. Informoval predseda Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Dunajskej Strede Árpád Mészáros.

“V tejto oblasti je štrkovisková a piesočnatá pôda, žatva sa tu končí väčšinou v čase, keď v oblasti dolného Žitného ostrova sa kombajny ani nerozbehli,” vysvetlil predseda s tým, že tohtoročná úroda je dobrá.

“Žatva repky ozimnej je úplne ukončená. Naše priemery sa pohybujú okolo 2,2 t/ha,” povedal Mészáros

Pri pšeniciach je podľa predsedu napriek nedávnej víchrici vysoká kvalita, či sa to týka bielkoviny, heklitrových váh, zeleného indexu alebo pádových čísiel.

„Úroda pšenice je na úrovni 4 t/ha,“ uviedol Árpád Mészáros a dodáva, že jačmeň je poznačený najmä suchým počasím jarného obdobia.

„Pri jačmeni sa výsledky horného Žitného ostrova pohybujú okolo 3,5 t/ha, zvyčajne je toto číslo podstatne vyššie,“ uviedol a zdôraznil, že dolný Žitný ostrov môže očakávať podstatne lepšie výsledky.

Oblasť horného Žitného ostrova tvoria v Dunajskostredskom okrese obce Štvrtok na Ostrove, Čakany, Maslovce, Eliášovce, Nový Život, Hubice, Čenkovce.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments