Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

MPRV vydalo mimoriadne povolenie na lov raticovej zveri v čase ochrany

MPRV vydalo mimoriadne povolenie na lov raticovej zveri v čase ochrany
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v súvislosti s hľadaním efektívneho riešenia znižovania stavov raticovej zveri s cieľom predísť neúmerným škodám spôsobeným zverou na lesných porastoch a poľnohospodárskych kultúrach vydalo mimoriadne povolenie na lov niektorých druhov zveri v čase ochrany. Zároveň v rámci svojej kompetencie povoľuje výnimky z niektorých zakázaných a nesprávnych spôsobov lovu.

Ako ďalej informoval odbor komunikácie MPRV, z údajov poľovníckej štatistiky, ako aj z Koncepcie rozvoja poľovníctva v SR –  Národného programu poľovníctva a zachovania genofondu voľne žijúcej zveri vyplýva, že stavy jelenej, muflónej a danielej zveri vo viacerých oblastiach Slovenka dlhodobo prekračujú normované kmeňové stavy. To spôsobuje škody v poľnohospodárstve, dochádza tiež k poškodzovaniu lesných porastov a chránených biotopov a rastlín.

MPRV dodalo, že mimoriadne povolenie, ktoré by malo pomôcť k dosiahnutiu normovaných kmeňových stavov raticovej zveri a tým k znižovaniu škôd, nie je pre užívateľa poľovného revíru povinnosťou, ale možnosťou. V prípade lovu na nepoľovnej ploche je naďalej potrebné mimoriadne povolenie vydané okresným úradom podľa zákona o poľovníctve.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
SHR
SHR
6. január 2023 3:14

Nie povolenie treba na výstrel, ale treba nariadiť výstrel lebo poľovníci už stratili dávno kontrolu nad situáciou