Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Moderné technológie v Liptovskom Ondreji

Moderné technológie v Liptovskom Ondreji
insert_photoDeň poľa 2012 - archív AGRIA, Liptovský Ondrej

Po dvoch rokoch sa na Liptov vráti ukážka najnovších trendov v poľnohospodárskej technike. Deň poľa so zameraním na krmoviny sa uskutoční vo štvrtok (21. mája) na letisku v Liptovskom Ondreji.

„Očakávame výrazný záujem poľnohospodárskej verejnosti, keďže vyhlásenie výzvy na investície do poľnohospodárskych podnikov z Programu rozvoja vidieka na roky 2014 -2020 je na spadnutie. Podľa informácií, ktoré máme k dispozícií, by mala byť výzva vyhlásená čoskoro. Hovorí sa o júni tohto roku,“ povedal Ján Jech, prezident AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR, ktorý je aj hlavným organizátorom podujatia.

Poľnohospodárov okrem strojov na prípravu krmovín ako kosačky, rozhadzovače, riadkovače, zberacie vozy, lisy, rezačky, alebo obaľovačky čaká aj široká ponuka traktorov, alebo teleskopických manipulátorov.

 „Aktuálne máme prihlásené spoločnosti, ktoré predávajú traktory značiek Valtra, Deutz-Fahr, Zetor, Fendt, John Deere, Hattat, Massey Ferguson, Kubota, Case a Farmtrac,“ povedal Ján Jech.

Deň poľa obohatí napríklad aj obalová technika, sortiment náhradných dielov, alebo oplôtkové systémy. Zaujímavosťou bude mobilný pneuservis, ktorí zabezpečí prezutie poľnohospodárskej techniky priamo v teréne.

Kultúrny program zabezpečí so svojou bubnovou show skupina Campana Batucada. Pripravený je aj predaj tradičných farmárskych produktov, alebo populárny ťah cien pre návštevníkov.

„Súčasťou podujatia je aj seminár, ktorý sa uskutoční o deviatej hodine v sídle spoločnosti AGRIA v Liptovskom Ondreji, ktorá je aj spoluorganizátorom podujatia. Na seminári vystúpia odborníci z NPPC – Výskumného ústavu trávnych porastov a horského poľnohospodárstva v Banskej Bystrici a Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory,“ hovorí Ján Jech.

Samotné otvorenie Dňa poľa je naplánované o 11.00 na letisku v Liptovskom Ondreji.

 

Časový priebeh semináru (vstup voľný): 

9:00 Iveta Ilavská: Význam trávnych porastov v poľnohospodárskej krajine, NPPC – Výskumný ústav trávnych porastov a horského poľnohospodárstva

9:20 Zuzana Dugátová: Pasienkový chov hospodárskych zvierat, NPPC – Výskumný ústav trávnych porastov a horského poľnohospodárstva

9:40 Ján Baršváry: Aktuálne problémy dotačnej politiky, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Časový priebeh Dňa poľa (vstup voľný):

11.00 Otvorenie Dňa poľa

11.15 Začiatok predvádzania techniky

14.30 Ťah cien pre návštevníkov

14:45 Ukončenie podujatia

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Deň poľa 2012 - archív AGRIA, Liptovský Ondrej

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Paciga
Paciga
15. máj 2015 6:33

Tesime sa este aby bolo priaznivé počasie!