Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Mobilný predaj mlieka z automatu má veľký ohlas

Mobilný predaj mlieka z automatu má veľký ohlas
insert_photofoto poskytla Farmárova nedeľa pre poľnoinfo.sk

Už mesiac majú možnosť obyvatelia Košíc zakúpiť si čerstvé mlieko z prvého mobilného mliečneho automatu. Spôsob nákupu je podobný ako pri iných automatoch. Zákazník si vyberie množstvo mlieka vhodí požadovanú sumu do automatu a ten do pripravenej nádoby vydá tovar. Cena mlieka z mliečneho automatu je v súčasnosti 0,60 eura za liter.

Prvý mliečny automat si dnes vyskúšal aj minister pôdohospodárstva Vladimír Chovan.

“Ministerstvo má záujem na čo najväčšom rozšírení takéhoto spôsobu predaja. Našou filozofiou je, aby produkty živočíšnej výroby mali požadovanú nutričnú hodnotu,” uviedol minister.

Ako dodal, obchodníci dnes tlačením cien potravín nadol nútia výrobcov, aby pri produkcii využívali rôzne lacnejšie doplnky, čo má vplyv na kvalitu.

“Kvalitu potravín ovplyvňuje aj dovoz lacných produktov najmä z Poľska,” doplnil Chovan.

Podľa neho je myšlienka predaja z dvora dobrá a ministerstvo ju bude podporovať, napríklad aj znížením sadzby DPH pre takéto potraviny.

“Rozdiel v daňovom zaťažení umožní producentom zamerať sa vyššiu kvalitu a nutričnú hodnotu potravín,” poznamenal.

Ako povedal prevádzkovateľ mliečneho automatu Ivan Tirpák, záujem kupujúcich ich prekvapil. Denne je automat v prevádzke desať až dvanásť hodín a tvoria sa pri ňom dlhé rady, povedal. Ako ďalej poznamenal, zariadenie spĺňa vysoký hygienický štandard.

“Mobilita automatu zabezpečuje vyššiu dostupnosť pre klientov. Plánujeme využiť automat tak, aby sme mohli zabezpečiť ambulantný predaj aj iných produktov,” dodal Tirpák.

Zariadenie má vlastnú elektrocentrálu, takže nie je odkázané na elektrickú prípojku. Všetky použité materiály sú certifikované a môžu prichádzať do kontaktu s potravinami. Automat je vybavený tiež zariadením, ktoré informuje farmára o cene a množstve predaného mlieka, o stave nádrže, aby sa zabránilo časovým stratám pri výmene prázdnych nádrží za plné. Obsah nádrží je 600 litrov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: foto poskytla Farmárova nedeľa pre poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments