Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Mobilný automat z Medzilaboriec si spotrebiteľa nájde

Mobilný automat z Medzilaboriec si spotrebiteľa nájde
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - reakciou poľnohospodárov na nízke nákupné ceny mlieka sú mliečne automaty.

Kravské mlieko si môžu obyvatelia niektorých miest a obcí na Zemplíne zakúpiť nie len prostredníctvom stacionárnych automatov, ale aj z automobilového mliečneho expresu, ktorým dováža čerstvo nadojený produkt do rôznych kútov regiónu spoločnosť JANES, s.r.o., z Medzilaboriec. Od začiatku apríla predala takýmto spôsobom asi 10.000 litrov mlieka.

Dodávkové vozidlo naložené čerstvým mliekom v dvoch 300-litrových nádržiach smeruje vždy v pondelok do Humenného, kde ho postupne ponúka zákazníkom na štyroch rôznych stanovištiach. Cestou späť sa zastaví aj v niekoľkých obciach.

“V utorok sa zameriavame na región Medzilaboriec, v stredu sme znovu v Humennom, no na spiatočnej ceste sa zastavíme v iných dedinách ako na začiatku týždňa. Do obcí v blízkosti Svidníka cestujeme vo štvrtok a v piatok sa opätovne pohybujeme pri Medzilaborciach,” uviedla pre TASR Iveta Leferovičová z ekonomického úseku spoločnosti JANES.

Ako dodala, prvý deň víkendu sa mliečny expres nachádza v Humennom, v nedeľu nepremáva.

Pridanou hodnotou mobilného zariadenia je podľa Leferovičovej slov to, že sa môže dostať aj do odľahlejších oblastí regiónov v rámci jednotlivých okresov.

“S automatom uloženým na jednom mieste, napríklad v Medzilaborciach, by sme toľko mlieka určite nepredali,” poznamenala.

Podľa jej slov dosahujú dobré výsledky predaja na dedinách, keďže miestni obyvatelia boli v minulosti zvyknutí na jeho pravidelnú konzumáciu.

Liter mlieka si môžu záujemcovia zakúpiť z mliečneho expresu za 50 centov. Tento spôsob predaja zvolila spoločnosť pre nízke výkupné ceny, ktoré ponúkajú mliekarne. Investícia do nákupu automobilu vybaveného príslušnou technológiou predstavuje 54.000 eur bez DPH.

Spoločnosť Janes získava čerstvý produkt od 130 dojných kráv. Mobilný mliečny automat vydá denne od 200 do 450 litrov mlieka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - reakciou poľnohospodárov na nízke nákupné ceny mlieka sú mliečne automaty.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
načelnik
načelnik
30. apríl 2011 12:15

30.4 som išiel kupiť mlieko z automatu v Humennom. Spytal som sa šoféra, do kedy bude automat vydavať. Povedal že do 9:30 a potom doplnil že do 9:25. Keď som sa vrátil 9:17, všetko už bolo zbalene a dvierka zatvorene. Na otázku prečo je to tak, iba som počul hlúpe… Celý komentár »