Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Mlieko do automatu v Bratislave dodáva PD Lozorno

Mlieko do automatu v Bratislave dodáva PD Lozorno
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Mliečny automat pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave dnes sprístupnil verejnosti minister zdravotníctva SR Richard Raši. Mlieko do automatu dodáva Poľnohospodárske družstvo (PD) Lozorno zo Záhoria.

V roku 1989 sa v SR spotrebovalo na jedného obyvateľa 253 kg mlieka a mliečnych výrobkov, v roku 2007 to bolo len 155 kg, upozornil minister s tým, že Slovensko by sa v spotrebe malo blížiť k 300 kg, aby dosiahlo optimálny stav. Dodal, že po narodení dieťaťa je jeho prvou potravinou materské mlieko.

Na otvorení sa zúčastnil i riaditeľ nemocnice Daniel Žitňan a exminister pôdohospodárstva Stanislav Becík, ktorý konštatoval, že tento automat je 78. na Slovensku. Podľa Rašiho práve Becík ako minister začal s predajom mlieka z dvora.

“Mliečna kríza nás doviedla k tomu, že aj bežný spotrebiteľ môže dostať plnotučné surové kravské mlieko, ktoré je čerstvo nadojené, schladené na teplotu na štyri stupne Celzia,” povedal pre TASR riaditeľ PD Štefan Jančár s tým, že ho môže konzumovať po tepelnej úprave, po pasterizácii.

Podľa jeho odhadu by sa v automate mohlo predať denne 500 až 800 litrov mlieka. PD predáva mlieko z dvora priamo v Lozorne a ročne vyprodukuje 1,395 milióna litrov mlieka.

K prvým užívateľom automatu patrila Oľga Matúšová, ktorá bola s vnučkou v nemocnici. “Som spokojná, že je tu takýto automat, lebo naša vnučka vyrastá na kravskom mlieku,” povedala Matúšová. Jej rodina kupuje mlieko od súkromníka v jednej obci v okrese Senec.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
14 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Hľadajúci
Hľadajúci
12. máj 2010 11:53

Konečne aj v Bratislave…krok správnym smerom

Anonym
Anonym
12. máj 2010 12:24

Na trhovisku na Miletičovej tiež predávajú mlieko z automatu, TEN bol prvý!

Juraj Huba
Juraj Huba
12. máj 2010 12:29

Prosím Vás, viete mi uviesť, kde presne sa na miletičke automat nachádza a kto dodáva mlieko? Do mapy mliečnych automatov sme umiestnili už i automat na Trnavskej ceste pri tenisovej hale. Mal by byť v Bratislave tretím a otvoria ho dnes.

S pozdravom
Juraj Huba

jan varga
jan varga
19. máj 2010 17:10

vie mi niekto vysvetlit prečo na celom slovensku stoji liter mlieka z automatu 0,50 € a v ,,BRATISLAVE 0,60 € …to mame akože kvalitnejšie mlieko či bratislavsku priražku????

Ala Belanova
Ala Belanova
19. máj 2010 21:48

Zistila som, ze na trhovisku na Mileticke je automat, ktory dodava:
EuroGen, spol. s r.o.
Placecke Podhradie

Mlicko
Mlicko
31. máj 2010 21:53

Kupila som si mliecko pri kauflande na Trnavskej ale smotanky nikde :-(. Ze si maselko urobim, ale fugu figu zlata rybka.

lojzo
lojzo
4. jún 2010 16:57

mliekomat v perzalke. preco nas klamu? ved pisu,ze to mlieko nieje nijak upravovane a pritom je to len polotucne mlieko a je bez smotany. to najlepsie z mlieka si na druzstve vycucnu a nam zase predaju len bielu vodu.naco taky humbuk,ked zase len klamu ludi?vykaslu sa im ludia na to,ked… Celý komentár »

zuzana
zuzana
31. júl 2010 13:44

ak si to mliecko nachate odstat v chladnicke tak tam tu smotanu najdete.my kupujeme mlieko len z automatov a vzdy tam bola smotana.a dokonca sme uz aj urobili syr a ten by sa nedal urobit s prevareneho polotucneho mlieka ako tvrdite ze v tych automatoch je.

vlasta
vlasta
13. november 2010 13:50

Prave som sa vratila sklamana z nakupu mlieka z automatu na Trnavskej pri Kauflande, okrem toho, ze na reklame je uvedena cena 0.60 centov automat ma nalepeny listok s cenou liter za 0.70 centov to vsak neni vsetko, jeden liter mi natocilo spravne a druhy mi po pollitri osoba hovoriaca… Celý komentár »

KK
KK
19. november 2010 13:15

Pripajam sa k predchadzajucemu prispevku ohladne ceny mlieka na Trnavskej ulici. Tiez som bola spociatku nadsena, ze uz aj my v Bratislave mame “mliecne automaty”. Hoci cena bola o 10 centov viac ako vsade inde na Slovensku bola som ochotna si ho kupovat. Ale teraz, ked ho zvysili o dalsich… Celý komentár »

Pavel Bochin
Pavel Bochin
26. november 2010 0:35

Chcel by som mat na predajni automat na mlieko ,
ponukam priestor bezplatne, na koho sa mam obratit?
Prosim info na > pavelbochin@centrum.sk

Zuzana
Zuzana
9. december 2011 10:34

Neviete, či niekde v Bratislave dostať aj mlieko v biokvalite? Od kráv chovaných vonku? ďakujem

Kobudoka
Kobudoka
5. január 2012 19:55

ale za normalnych podmienok: a) cena na urovni max. 60 eurocentov b) zarucene, ze ked pridem k automatu, tak tam to mlieko bude a kupim presne 2 litre c) automat bude umiestneny niekde v Prievoze = mozem kaslat taky nakup, ked za mliekom musim ist cez pol Bratislavy (Kramare, Petrzalka,… Celý komentár »

Dana
Dana
2. marec 2012 2:07

Je mi veľmi ľúto, že dnes, keď som si chcela kúpiť mlieko v automate pri Tescu už bol oznam, že pre nezáujem je tento predaj ukončený. Mlieko bolo vynikajúce. Ja už iné mlieko ani nekupujem, lebo mi nechutí v porovnaní s tým, čo bolo v mliekomate. Nevedel by mi niekto… Celý komentár »