Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ministerstvo pôdohospodárstva začína s predajom z dvora

Ministerstvo pôdohospodárstva začína s predajom z dvora
insert_photoMP SR

Bratislava 15. decembra (TASR) – Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR plánuje rozbehnúť projekt tzv. predaja z dvora.

“Popri špecializovanej výrobe budú na Slovensku dominovať aj výrobky rázu krajových špecialít a budú charakterizované ako výrobky predaja z dvora,” konštatoval dnes minister pôdohospodárstva Stanislav Becík na tlačovej konferencii po otvorení Vianočného gazdovského dvora v bratislavskej Petržalke.

Dôležité a podstatné bude podľa neho to, aby bola zabezpečená potravinová bezpečnosť a ochrana spotrebiteľa.

“Netreba mať z toho obavu, nie je to tlak na špecializovaných výrobcov,” upozornil Becík s tým, že ide skôr o oživenie vidieka, musí tam podľa neho totiž prísť život.

Príkladom pre SR by mohlo byť napríklad Slovinsko, kde už takýto projekt funguje.

Na otvorení Vianočného gazdovského dvora sa zúčastnil aj premiér SR Robert Fico. Uviedol, že rozhodnutia, ktoré sa prijali najmä v oblasti financovania slovenského poľnohospodárstva, by ho mali vrátiť tam, kam patrí, teda na jedno z prvých miest záujmu.

Vianočný gazdovský dvor v priestoroch štátneho Závodiska ponúkne každý deň domáce zabíjačky, ukážky a predaj výrobkov tradičných špecialít priamo na mieste, domácu kuchyňu, živé ryby a vianočné stromčeky, med i výrobky z neho, vianočné pečivo, syrárske špeciality, vína, mäsové výrobky i špeciality, čerstvé plnotučné mlieko a mliečne výrobky, tiež ovocie, sviečky, darčekové predmety a občerstvenie rôzneho druhu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MP SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments