Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Ministerstvo pôdohospodárstva potvrdzuje informácie portálu poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva potvrdzuje informácie portálu poľnoinfo.sk
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Minister Ján Mičovský (vľavo) a Tibor Guniš.

Ministerstvo pôdohospodárstva reaguje na včerajšie informácie portálu poľnoinfo.sk o odchode Tibora Guniša z postu generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

„Generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Tibor Guniš požiadal ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského o odvolanie z funkcie generálneho riaditeľa zo zdravotných, osobných a rodinných dôvodov,“ informuje Anežka Hrdá, šéfka odboru komunikácie a marketingu na agroministerstve.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský v stanovisku uvádza, že “Tibor Guniš je statočný a odborne zdatný človek, ktorého profesionálne vlastnosti si Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), ako aj ja osobne, veľmi cení. Chápem, že úlohy, ktorým čelí, sú zaťažujúce. Pripúšťam aj silný pretlak v PPA, ktorá je extrémne ťažkým pracoviskom poznačeným obrovskou korupciou a kauzami v dotáciách. Jeho možný odchod by bol pre MPRV SR reálnou stratou. Rešpektujem jeho rodinné a zdravotné dôvody, avšak budem s pánom Gunišom rokovať a verím, že nájdeme spoločné riešenie,“ vyjadril sa minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Minister Ján Mičovský (vľavo) a Tibor Guniš.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Realist
Realist
9. september 2020 9:53

Najvacsi problem je vaša osoba pan minister ale vy to nechapete . Pani polnohospodari zamyslite sa ale velmi rychlo co budete robit a hlavne financne krytie vasich podnikov si zabezpecte lebo priame platby nedostaneme tento rok vobec.Tu sa chysta uplne rozbitie polnohospodarstva comu sa za hranicami nasho statu uz pripravuju.Zbohom… Celý komentár »

Nohavica
Nohavica
9. september 2020 14:43

…zdravotné, osobné a rodinné dôvody…hmm…v preklade by to mohlo znamenať, že sa mu niekto vyhráža…

Realist 2
Realist 2
10. september 2020 6:46

Poľnohospodári postavme sa a poďme do ulíc ! Nie je na čo čakať !

Roman
Roman
10. september 2020 12:52

Guniš odchádza z dôvodu zviazaných rúk. V PPA si treba posvietiť na sekčného riaditeľa Ošusta a riaditeľa vnútornej kontroly financí pána Julényho a rázom vnikne svetlo (aj) do kauzy Dobytkár.