Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Máme nového ministra a známy je aj štátny tajomník

Máme nového ministra a známy je aj štátny tajomník
insert_photoTASR/Martin Baumann - Na snímke sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala vládu SR, ktorú povedie Robert Fico (Smer-SD) v Prezidentskom paláci 25. októbra 2023 v Bratislave.

Podľa dvoch na sebe nezávislých zdrojov sa po dnešnom vymenovaní novej vlády kreuje aj najvyššie poschodie rezortného ministerstva. Novým ministrom je absolvent poľnohospodárskej univerzity Richard Takáč. Známe majú byť aj mená štátneho tajomníka a generálneho tajomníka služobného úradu.

Minister

Novým ministrom je Richard Takáč, ktorý sa narodil 10. mája 1982 v Prievidzi. Vyštudoval Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre. Prvýkrát sa objavil na politickej scéne v roku 2014, keď úspešne kandidoval v komunálnych voľbách za Smer-SD na post poslanca v Prievidzi. V roku 2018 neúspešne kandidoval za primátora mesta Prievidza. Poslancom NR SR sa stal po voľbách v roku 2020, v ktorých kandidoval za Smer-SD. V parlamente pôsobil ako člen Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Je podpredsedom Smeru-SD.

Štátny tajomník

Podľa zdrojov portálu poľnoinfo.sk bude štátnym tajomníkom agrorezortu za stranu SMER – SD Vladimír Vnuk. Poľnohospodárska verejnosť ho môže poznať z pozície riaditeľa Agentúry pre rozvoj vidieka a neskôr výkonného riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

S Vladimírom Vnukom sa nám dnes podarilo spojiť a svoju nomináciu potvrdil.

Dnes budem s novým ministrom sedieť a múdrejší budem zajtra. Otázka sú moje priority v agrorezorte, ale otázka znie, aké budem mať kompetencie,“ povedal pre poľnoinfo.sk Vladimír Vnuk.

Za dôležité považuje potravinovú sebestačnosť a zníženie cien potravín.

„Rezort je rozsiahly, má veľa problémov. Inklinujem k rozvoju vidieka, tam som pôsobil, takže v tejto oblasti by som chcel byť nápomocný,“ povedal Vnuk.

Vladimír Vnuk pracoval ako dvojka na Pôdohospodárskej platobnej agentúre v období po roku 2016, ktorého sa tiež dotýka korupčná kauza Dobytkár. Týždenník Plus 7 dní si ešte v roku 2019 všimol, že Vnuk má mať blízko k Norbertovi Bödörovi.

„Podľa našich informácií má veľmi blízko práve k Norbertovi (pozn. poľnoinfo.sk: Bödörovi), dokonca sú susedia a bývajú na tej istej ulici v luxusnej lokalite v Nitrianskych Hrnčiarovciach,“ píše týždenník.

Verejnosť vníma kauzu Dobytkár od volieb 2020, keď boli prvé osoby zadržané a následne obžalované. Medzi nimi aj Norbert Bödör. Vladimír Vnuk pre poľnoinfo.sk hovorí, že počas kariéry, čo pôsobil v športe sa stretával s mnohými ľuďmi, ale s Bödörom v súčasnosti neudržuje žiadny kontakt.

„Býva v našej obci, ale nevidel som ho tam tri, štyri roky,“ hovorí Vnuk.

Ďalšie nominácie

Pozícia druhého štátneho tajomníka má podľa koaličných dohôd pripadnúť Slovenskej národnej strane. Ich nomináciu zatiaľ nepoznáme.

Rozhodnuté má byť o novej generálnej tajomníčke služobného úradu, ktorá nesie zodpovednosť za personálne nominácie v rezortných inštitúciách aj za samotný chod ministerstva. Zuzanu Nouzovskú má podľa informácií poľnoinfo.sk nahradiť Kristína Vavríková.

Ministri novovymenovanej vlády SR si v stredu popoludní prevzali agendu na svojich úradoch. Z ministerstiev zamierili rovno na úrad vlády, kde sa zišli na prvom rokovaní kabinetu Roberta Fica. Riešiť by podľa ministrov mali personálne otázky a výmeny na postoch štátnych tajomníkov, prípadne vedúcich služobných úradov.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR/Martin Baumann - Na snímke sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala vládu SR, ktorú povedie Robert Fico (Smer-SD) v Prezidentskom paláci 25. októbra 2023 v Bratislave.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
26. október 2023 4:13

https://fb.watch/nPlTxQFKzs/

Vizitka ministra Takáča