Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky

Majú vôbec záujem riešiť problémy s mliekom?

Majú vôbec záujem riešiť problémy s mliekom?
insert_photoilustračné foto SZPM

Na protestnom zhromaždení v Prahe, tak ako sme vás už informovali, sa zúčastnili aj poľnohospodári zo Slovenska. Podľa odhadov ich bolo približne šesťsto. Ako hodnotí toto podujatie Milan Semančík, predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ste si mohli vypočuť v relácii Farmárova nedeľa.

„Očakávali sme výstup od komisárky pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Mariann Fischerovej Boelovej. Tá skonštatovala, že vývoj v mliečnom sektore nie je dobrý a že hľadajú riešenie,“ povedal Milan Semančík v relácii Rádia Regina.

Predseda poľnohospodárskej samosprávy tiež očakáva, že na zasadnutí Rady ministrov, ktorá bude 23. – 24. marca, bude predložená analýza riešenia situácie v mliečnom sektore.

„Pán minister vyzval komisárku už vo februári, aby vykonala hĺbkovú analýzu kritickej situácie na trhu s mliekom a aby ju predložila na najbližšie zasadnutie Rady ministrov, spolu s návrhmi riešení. Podľa programu, to ale bude len výmena názorov. Preto aj minister pri vystúpení v Prahe opätovne vyzval komisárku, aby túto analýzu predložila,“ uviedla Marieta Okenková, riaditeľka Odboru zahraničnej koordinácie na Ministerstve pôdohospodárstva.

Poľnohospodári v Prahe žiadali aj zrovnoprávnenie podmienok medzi štátmi pôvodnej Európskej únie a štátmi pristupujúcimi po roku 2004.

„Všetky úvahy smerujú k tomu, že k dorovnaniu priamych platieb dôjde až po roku 2013. Myslím si, že čakať do tohto obdobia je ešte veľmi dlhá doba a pri súčasných podmienkach sa väčšina farmárov roku 2013 ani nemusí dočkať,“ povedal Milan Semančík.

Autor článku: Podľa relácie Farmárova nedeľa spracoval Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: ilustračné foto SZPM

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments