Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Listeria je v Spišskej Novej Vsi potvrdená

Listeria je v Spišskej Novej Vsi potvrdená
insert_photokoolielu.edu.ee - Listeria monocytogenes

Dnes 30. januára 2009 pracovníci Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu v Dolnom Kubíne potvrdili prítomnosť listerií vo vzorke odobratej z klobás zo Spišskej Novej Vsi.

Inšpektori Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Spišská Nová Ves v súčinnosti s obvodným oddelením Policajného zboru SR a Colnej správy SR vykonali 20. januára 2009 kontrolu nelegálnych priestorov, v ktorých bolo podozrenie, že sa tam manipuluje s mäsom. Sú to priestory bývalej predajne Mäsa – údeniny. Nájomca priestorov prevádzkuje vlastnú predajňu s mäsom a jeho rodinný príslušník má ďalšie dve predajne s mäsom.

Začiatkom nového roka bolo vyvolané stretnutie s riaditeľom polície, colnou správou, daňovým úradom a živnostenským úradom. Na tomto jednaní bol dohodnutý spoločný postup pri kontrole týchto priestorov. Kontrola bola vykonaná 20. januára 2009 s tým, že na druhý deň 21. januára bolo zahájené správne konanie. Inšpektori odobrali vzorky klobás a údených slanín, ktoré boli odoslané na vyšetrenie do Dolného Kubína.

V kontrolovaných priestoroch bol nájdený mlynček na mäso, nasolené budúce slaniny, domáce klobásy neznámeho pôvodu, delené mäso (hovädzie, bravčové a hydinové) všetko na poľských dokladoch. V chladničke bolo okolo 90 kg zmrazeného neidentifikovaného mäsa neznámeho druhu, časť zapáchala.

Ďalšie vzorky sa vyšetrujú a výsledky z Dolného Kubína sa očakávajú v najbližších dňoch. Vďaka včasnému zásahu inšpektorov však podozrivé mäso našťastie neuniklo z nelegálnej prevádzky do obchodnej siete.

Autor článku: Ministerstvo pôdohospodárstva
Zdroj obrázku: koolielu.edu.ee - Listeria monocytogenes

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments