Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Lesníka nahradí ochranárka

Lesníka nahradí ochranárka
insert_photohttp://www.sopsr.sk/web/?cl=20163

Novou generálnou tajomníčkou služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR bude Vladimíra Fabriciusová. Vo funkcii nahradí Jaroslava Regeca, ktorý predtým, ako nastúpil na agrorezort, pôsobil ako lesník. Na dnešnom rokovaní o tom rozhodla vláda.

Ing. Vladimíra Fabriciusová, PhD., je absolventkou Fakulty ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene. Na MPRV SR prichádza z postu riaditeľky Správy Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana, kde pôsobila od roku 2010.

Detstvo strávila v objatí prírody

„Dlhé roky som snívala, že budem učiteľkou prírodopisu. Odmala som pozorovala prírodu okolo seba, chovala doma jašterice, chrobáky, žaby, krtkov, rôzne druhy vtákov. Mám krásne spomienky na detstvo, ktoré som strávila v Korytnici, čiže v horách, kde nebolo raritou vidieť medveďa, vlka, rysa, jazveca, jeleňa či vydru,“ uviedla pred dvoma rokmi pre regionálny týždenník MY Zvolen.

Napriek tomu, že si spravila aj pedagogické minimum, čiže mohla učiť, k tejto profesii sa nedostala.

Osud však všetko zariadil trošku inak. Ako každý absolvent som si rozposlala stovky žiadostí o zamestnanie, ale bezvýsledne, až sa to jedného dňa podarilo. Dostala som ponuku pracovať na Správe CHKO Poľana ako anorganik, kde sa môj život spojil s prírodou aj na profesionálnej úrovni,“ uviedla pre MY Vladimíra Fabriciusová.

Prestížne ocenenia

Vladimír Fabriciusová získala v roku 2017 prestížne ocenenie UNESCO, svetovú Cenu Michela Batisse za najlepší manažment biosférickej rezervácie na svete. V roku 2019 dostala ocenenie aj od ministra životného prostredia SR za profesijné pôsobenie v starostlivosti o životné prostredie.

„Generálny tajomník služobného úradu je služobne najvyšší vedúci zamestnanec v služobnom úrade. Generálny tajomník služobného úradu plní úlohy spojené s riadením a kontrolou vykonávania štátnej služby štátnymi zamestnancami v služobnom úrade, s uplatňovaním štátnozamestnaneckých vzťahov a s organizačným zabezpečením činnosti ministerstva a iné úlohy, ktoré mu uloží minister alebo štátny tajomník. MPRV SR ma aktuálne 600 zamestnancov,“ informuje Vladimír Machalík, riaditeľ odboru komunikácie a marketingu na agroministerstve.

Generálny tajomník služobného úradu tiež zastupuje ministerstvo pri príprave kolektívnej zmluvy, pri rokovaní o návrhu rozpočtu a použití prostriedkov zo sociálneho fondu a pri ďalšej súčinnosti s odborovými orgánmi zamestnancov služobného úradu.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: http://www.sopsr.sk/web/?cl=20163

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
aksds@aksds.sk
aksds@aksds.sk
17. apríl 2020 21:26

Prajem veľa úspechov pri výkone takejto vážnej a dôležitej funkcií novovymenovanej generálnej tajomníčke služobného úradu nášho rezortu . Nebude to ľahká úloha, ale si myslím, že ženy sú vždy svedomitejšie a citlivejšie pristupujú pri výkone funkcií k otázkam a problémom, ktoré sú spojené so zamestnancami/kolegami. Držím palce ! H.Patasiová predseda… Celý komentár »

Niky
Niky
3. máj 2020 23:47
Odpoveď na  aksds@aksds.sk

Takéto feministicko-rasistické keci sem nepatria pani Patasiová… Ženy sú lepšie ako muži???? … to si nechajte do feministického krúžku starých zlatokopiek…. Mali by sa tam dávať odborníci z fachu ako sľuboval MATOVIČ a nie toto??? Inak ani z očí jej nič dobré nekuká.