Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Kvízy Z domova

Kvíz: Orie, orie Ján

Kvíz: Orie, orie Ján
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Priletelo k nemu deväť vrán, jedna vraví dobre orie, druhá vraví zle orie, tretia vraví dobre orie. Nespoliehajte sa na vrany a skúste si náš kvíz zameraný na orbu. Dvanásť rôznorodých otázok vám poskytne odpoveď na to, či ste v orbe doma.

Pre pripojenie neseného pluhu k ťažnému prostriedku (traktoru) sa používa
Jednou z agrotechnických požiadaviek na kvalitu orby je priamočiarosť orby. Za priamočiaru orbu sa považuje, keď sa oráč na úseku dlhom 100 m od priameho smeru odchýli do:
Hlavným ťažným prostriedkom pre pluh boli storočia hospodárske zvieratá. V ktorom storočí ťažnú silu zvierat začali nahrádzať stroje?
Dôležitou agrotechnickou požiadavkou na kvalitu orby je dodržiavanie stanovenej hĺbky orby. Za splnenie tejto požiadavky je považované, keď sa od stanovenej hĺbky odlišuje skutočná hĺbka orby o:
Predplúžok sa používa pri:
Parné oračky začali na začiatku minulého storočia nahradzovať motorové pluhy. Predchodca ktorej z automobiliek na území bývalého Československa začal, v prvej polovici minulého storočia, ako prvý s ich výrobou a zaradil sa medzi európsku špičku?
Aký má byť zásadne smer jazdy pri orbe na svahu?
Okrem pluhov pre potreby poľnohospodárskej veľkovýroby a malých farmárov sú v ponuke niektorých firiem aj pluhy určené pre súťaže v orbe. Súťažné pluhy sa pred rokom 1989 v Československu:
Čo musí urobiť oráč, ak pluh vniká hlboko do pôdy, neudržiava požadovanú hĺbku a dno brázdy je „vytrhané“?
Základnou agrotechnickou požiadavkou a súčasne najvýznamnejším ukazovateľom akosti orby je stupeň rozdrobenosti pôdy. Pri orbe by nemali vznikať hrudy s priemerom väčším ako:
Aká norma spotreby motorovej nafty bola stanovená pre súpravu traktora Z 16045 s 5 radličným pluhom výrobcu ROOS Roudnice 5-PHX-35-H pri hlbokej orbe na rovine a pri orbe strednej pôdy v roku 1986?
Ktorý spôsob orby sa používa pri použití otočných resp. výkyvných pluhov?
Zobraziť odpovede
Skontrolovať odpovede

Autor článku: Milan Róžik
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments