Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Každý piaty Babybel bude mať pôvod v Michalovciach

Každý piaty Babybel bude mať pôvod v Michalovciach
insert_photoTASR/Roman Hanc - Závod v Michalovciach bude vyrábať 20% celosvetovej produkcie syrov Mini Babybel.

Závod Syrárne Bel Slovensko v Michalovciach rozširuje výrobu. Investícia 4,5 milióna eur smeruje do zvýšenia kapacity výrobnej jednotky syrov Mini Babybel a prináša 20 nových pracovných miest. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť pri slávnostnom predstavení prevádzky.

Michalovský závod tak bude vyrábať 20 percent celosvetovej produkcie tohto produktu z prírodného syra, investícia má prispieť k rozšíreniu značky v Európe. Výroba syrov je zo slovenského mlieka od farmárov z blízkosti závodu, a to pre zákazníkov na Slovensku, ale aj v Nemecku, Veľkej Británii, Českej republike a ďalších krajinách východnej Európy.

„Skupina Bel sa rozhodla investovať 4,5 milióna eur v Michalovciach, keďže Slovensko dokáže ponúknuť alternatívu výroby s mliekom, ktoré je stopercentne bez GMO, certifikované VLOG certifikáciou z Nemecka, súčasne s vysokou kvalitou a od lokálnych dodávateľov,“ uviedol za skupinu Benoit Poignant.

Závod je podľa neho výborne situovaný a preukazuje svoju konkurencieschopnosť, inovatívnosť a kapacitu vyrábať dané produkty od roku 2008.

„Táto investícia bude mať tiež dlhodobý pozitívny vplyv na prostredie a komunitu, prejavujúci sa prostredníctvom zodpovednej výroby, vysokej kvality, inovácie, environmentálne a spoločensky zodpovedných postupov,“ uviedol riaditeľ závodu Marek Kubovčík.

Michalovský závod podľa spoločnosti zamestnáva takmer 600 zamestnancov a ročne vyrába 16.000 ton syra.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR/Roman Hanc - Závod v Michalovciach bude vyrábať 20% celosvetovej produkcie syrov Mini Babybel.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments