Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Kabinet odobril výmenu 6 členov Rady SPF

Šéf Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek navrhol vláde SR odvolať všetkých 6 členov Rady Slovenského pozemkového fondu.

“Nadväzne na schválenie návrhu na odvolanie členov Rady SPF vláda SR súčasne predkladá návrh na voľbu 6 členov Rady SPF – Mareka Gocníka, Romana Jillyho, Ivana Mišíka, Radomila Květona, Jaroslava Lovašša a Vladimíra Bajana,” konštatuje sa ďalej v predkladacej správe Návrhu MPRV SR na odvolanie a voľbu členov Rady SPF, ktorý na svojej dnešnej schôdzi prerokovala a schválila vláda SR.

Národná rada (NR) SR 19. októbra 2010 zvolila na návrh vlády SR 6 členov Rady SPF – Zoltána Kovácsa, Jozefa Kršku, Jána Mrvu, Františka Sojku, Antóniu Mikulíkovú a Jozefa Bolješika.

Činnosť a hospodárenie pozemkového fondu podľa zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách kontroluje 11-členná Rada. Členov Rady volí a odvoláva NR SR, a to 6 členov na návrh vlády SR a 5 členov na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí, za ktoré boli poslanci zvolení do NR SR, na návrh príslušného výboru. Funkčné obdobie členov Rady je 3 roky.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments