Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Jureňov tender pre Krála preveruje prokuratúra!

Jureňov tender pre Krála preveruje prokuratúra!
insert_photodenník Nový Čas

BRATISLAVA – Veľkonočné trhy na ministerstve pôdohospodárstva majú dohru. Exministerka Zdenka Kramplová (HZDS) podala podnet na generálnu prokuratúru v prípade zákazky za 1,2 milióna Sk (39 832,70 €).

Tú pridelil jej predchodca Miroslav Jureňa (HZDS) bez riadnej súťaže firme svojho exporadcu Branislava Krála. Z protokolu o kontrole, ktorá prebehla v rezorte pôdohospodárstva, vyplýva, že ponuky dokonca vyhodnotili na ministerstve až dodatočne, teda neskôr ako samotné podujatie Veľkonočné trhy – Zemeslužby prebehlo.

„Ponuky boli vyhodnotené 30. mája 2007 a podujatie sa konalo v dňoch 2. až 5. apríla 2007, z čoho vyplýva, že sa uskutočnilo skôr, ako bol vybraný uchádzač,“ uvádza sa v protokole o kontrole. Víťazom bola firma Slovenská internetová televízna spoločnosť, ktorej konateľom je Branislav Král, v tom čase poradca vtedajšieho ministra Miroslava Jureňu.
„Mňa zaujíma, že bola dodaná služba, ktorú si objednávateľ objednal. Pokiaľ viem, prebehol riadny proces,“ povedal pre Nový Čas Král. Z tohto dôvodu podala exministerka Zdenka Kramplová podnet na generálnu prokuratúru.

„Generálny prokurátor prijal podanie pani Kramplovej, pridelil ho na konanie Úradu špeciálnej prokuratúry. Prokurátor prejednal postup v tejto veci s vyšetrovateľom Úradu boja proti korupcii,“ potvrdila včera Novému Času hovorkyňa generálnej prokuratúry Svetlana Husárová. Dodala, že vo veci sa už koná, a preto viac informácií neposkytnú.

Autor článku: uverejnené so súhlasom denníka Nový Čas.
Zdroj obrázku: denník Nový Čas

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments