Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Iniciuje rokovanie k zlučovaniu ministerstiev

Iniciuje rokovanie k zlučovaniu ministerstiev
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - budova Ministerstva pôdohospodárstva SR

Minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan urobil prvé kroky na zlučovanie ministerstiev, ku ktorému má prísť k 1. júlu tohto roka.

Podľa jeho slov vládne šetrenie výdavkov na štátnu správu zlúčením ministerstiev životného prostredia, výstavby a regionálneho rozvoja s inými orgánmi štátnej správy musí prebehnúť hladko bez zbytočných prieťahov. Preto kladie dôraz najmä na časové hľadisko, keďže reálne na zlúčenie častí riadených dnes ministerstvami životného prostredia a výstavby s ministerstvom pôdohospodárstva zostáva už len päť mesiacov.

Z týchto dôvodov inicioval minister Chovan prvé spoločné pracovné zástupcov dotknutých rezortov, ktoré sa uskutoční už začiatkom budúceho týždňa.

“Našim cieľom je, aby nové ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja SR bolo pripravené od prvého dňa svojej existencie plniť vládne úlohy v prospech občanov SR najmä v oblasti pripravenosti čerpania európskych prostriedkov,” povedal.

Zároveň zdôraznil, že rezort pôdohospodárstva je momentálne najlepším v čerpaní európskych prostriedkov spomedzi rezortov. Po zlúčení ďalších dvoch rezortov bude nové ministerstvo povinné zabezpečovať dôležité spoločenské funkcie v rozšírených kompetenciách. V záujme štátu a spoločnosti je potrebné tento proces zlučovania pripraviť čo najkvalitnejšie už dnes, bez ohľadu na výsledky volieb, či fakt, kto bude ministrom v ďalšom volebnom období.

TASR o tom informoval Stanislav Háber z tlačového odboru MP SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - budova Ministerstva pôdohospodárstva SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments