Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Heineken na Slovensku vytvoril životaschopný projekt

Heineken na Slovensku vytvoril životaschopný projekt
insert_photoHeineken

Stabilný zamestnávateľ v regióne južného Slovenska, podporovateľ slovenského poľnohospodárstva, ako aj producent kvalitných slovenských výrobkov, ktoré posilňujú ekonomiku a exportnú pozíciu Slovenska. Takto charakterizoval predseda parlamentu Peter Pellegrini spoločnosť Heineken Slovensko, ktorej závod v Hurbanove dnes navštívil pri príležitosti 20 rokov od vstupu holandskej pivovarníckej skupiny na Slovensko.

„Ukázalo sa, že to bol životaschopný projekt zahraničného investora. Je to stabilný zamestnávateľ v regióne a vytvára ďalší potenciál pre slovenských poľnohospodárov. Ešte nie sme schopní zo slovenskej produkcie pokryť celú potrebu tejto firmy, a preto to dáva dobrý základ pre rozvoj poľnohospodárstva a ovocinárstva,“ konštatoval Pellegrini s tým, že každú investíciu zo zahraničia si treba vážiť. Dodal, že firma má aj svoj sociálny program a pomáha regiónu Hurbanova komunálnymi projektmi.

Holandská spoločnosť vstúpila na slovenský trh v roku 1995 akvizíciou pivovaru Zlatý Bažant v Hurbanove. Po svojom vstupe investovala do modernizácie a nových výrobných zariadení v pivovare aj sladovni, za 20 rokov celkové investície dosiahli výšku viac ako 220 miliónov eur. V roku 2002 postavil Heineken v Hurbanove novú sladovňu, ktorá sa s kapacitou 150.000 ton ročne stala najväčšou v regióne strednej a východnej Európy. Dnes odoberá približne 60 % celoslovenskej produkcie sladovníckeho jačmeňa od slovenských farmárov, 90 % sladu vyrobeného v Hurbanove smeruje na export.

Okrem sladu spoločnosť exportuje aj pivo Zlatý Bažant do približne pätnástich krajín sveta a od januára tohto roku aj cider Strongbow do piatich krajín.

Heineken Slovensko zamestnáva približne 650 zamestnancov, pričom približne polovica pracuje v regióne južného Slovenska. Za uplynulých 20 rokov spoločnosť vyrobila takmer 35 miliónov hektolitrov piva, na priamych a nepriamych daniach odviedla do štátneho rozpočtu celkom 534 miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Heineken

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
9. november 2015 23:27

Chudak Pelegriny len mu zabudli povedat presne info ze vyrobu stahuju do polska a o slad nie je zaujem nie ze nevedia pokryt ale radsej nakupia u konkurencie u maltery souflet realita je inde chlapci

Sesto666
Sesto666
11. november 2015 13:43

A este sa zabudli pochvalit, ze sa im za poslednych 20 rokov podarilo zatvorit 3 slovenske pivovary – v Martine, v Rimavskej Sobote a v Nitre. V tychto mestach by o tych zivotaschopnych projektoch a socialnych programoch vedeli rozpravat.

agrarnik z HN
agrarnik z HN
12. november 2015 10:23

V parlamente už zrejme nesedí žiaden sedliak tak to potom aj tak vyzerá keď šéf parlamentu s poľnohospodárskou praxou na úrovni rylovania záhrady na chalupe dá také zavádzajúce stanovisko. Ak chcel benefit Heinekenu mal im vliezť pod kožu ekonomickými oblbovačkami tým čo študoval – Kvalita sa zvýšila, ale ľudia prišli… Celý komentár »

hospodár.1
hospodár.1
16. november 2015 19:19

No tu je pravda. Lebo Heineken s nami veru zmluvy už pár rokov nechce uzatvoriť na nákup Jačmeňa . Možno páni nevedia aká je realita ?? treba im to takto povedať, ak zabudli čo všetko nechali pozatvárať, treba im to pripomenúť.