Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Heger: Nevidím dôvod, prečo by minister Vlčan nemal mať moju dôveru

Heger: Nevidím dôvod, prečo by minister Vlčan nemal mať moju dôveru
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Premiér Eduard Heger s ministrom pôdohospodárstva Samuelom Vlčanom (vľavo).

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) má dôveru premiéra. Uviedol to predseda vlády SR Eduard Heger na utorkovom brífingu v reakcii na otvorený list exministra pôdohospodárstva Jána Mičovského predsedovi hnutia Igorovi Matovičovi (všetci OĽANO).

“Občania čakajú od nás výsledky, chcú aby rezorty fungovali naplno. Som prekvapený, prečo sa Mičovský neobrátil na mňa, čo by bolo asi najadekvátnejšie, ale na to asi bude čas. V tomto momente by som z tohto nerobil žiadnu vedu, je to jeho vyjadrenie, o ktorom sa s ním rád porozprávam. V tomto momente však nevidím dôvod, prečo by minister Vlčan nemal mať moju dôveru,” spresnil premiér.

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) “má ľudské pochopenie pre Mičovského”.

“Žil tým rezortom. Tí ľudia, ktorých na rezort dotiahol on, odišli. Minister Vlčan si ich nahradil ľuďmi, ktorým dôveruje. Pre to mám pochopenie. Netreba to brať veľmi osobne a už vôbec by som to neriešil cestou nejakého otvoreného listu alebo statusu, ako to urobil Mičovský. Toto je skôr ľútosť bývalého ministra Mičovského nad tým, že tí kolegovia, ktorých on doviedol, teraz odchádzajú. Nevidel by som to ako zlyhanie protikorupčného nastavenia hnutia OĽANO,” doplnil Naď.

Mičovský: Nepovažujem za slušné, čo sa deje na agrorezorte

Mičovský zverejnil na sociálnej sieti otvorený list Matovičovi, v ktorom sa obáva o stratu protikorupčného charakteru hnutia. Zároveň kritizuje niektoré manažérske rozhodnutia, najmä personálne, svojho nástupcu vo funkcii.

“Nastupujúcemu ministrovi Samuelovi Vlčanovi som odovzdal funkciu s presvedčením, že transplantácia slušnosti do chorého rezortu bude pokračovať. Avšak to, čo sa začalo diať na ministerstve pôdohospodárstva po mojom odchode, za slušné považovať nemôžem,” tvrdí Mičovský.

Kroky nového ministra podľa neho zneucťujú protikorupčný étos hnutia a urážajú ľudí, ktorí sa k nemu pridali a považujú morálnu obrodu krajiny za svoj cieľ.

“Ak by som v tejto situácii mlčal, urobilo by to zo mňa zbabelca. Takže nebudem,” dodal Mičovský a vyzval Matoviča, aby nemlčal ani on, pretože hnutie si to podľa neho nezaslúži.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Premiér Eduard Heger s ministrom pôdohospodárstva Samuelom Vlčanom (vľavo).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments