Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Heger: J. Mičovský má pred sebou riešenie agropolitiky EÚ a akreditáciu PPA

Heger: J. Mičovský má pred sebou riešenie agropolitiky EÚ a akreditáciu PPA
insert_photoTASR - Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger počas tlačovej konferencie na Tému: Programové vyhlásenie vlády 29. apríla 2021 v Bratislave.

Agrominister Ján Mičovský má pred sebou dve veľké úlohy, a to prípravu spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ na nové programovacie obdobie a vyriešenie podmienečnej akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Uviedol to premiér Eduard Heger na tlačovej konferencii o pláne obnovy na novinársku otázku, či má Mičovský jeho podporu.

„Čo sa týka ministra Mičovského, toto ministerstvo je veľmi dôležité, pretože tak, ako sme my na ministerstve financií v spolupráci so všetkými rezortmi pripravovali plán obnovy, tak pred takouto istou výzvou stojí rezort pôdohospodárstva. Do konca roka potrebuje vypracovať novú spoločnú poľnohospodársku politiku na programové obdobie do roku 2027 v objeme 5 miliárd eur, čo je veľmi podobné plánu obnovy. Len tento samotný rezort má takúto enormnú sumu,“ povedal predseda vlády.

Podľa Hegera „je úplne kľúčové, aby toto agrorezort zvládol, o to viac, že PPA je v období podmienečnej akreditácie“.

Mičovský má podľa premiéra pred sebou dve veľké výzvy, ktoré musí zvládnuť.

„Preto ja ako premiér som dnes hovoril s pánom ministrom. Jasne som mu zdôraznil, že toto sú míľniky, ktoré nesmieme minúť, nesmieme sa v nich pomýliť. Pôdohospodárstvo je jedna z oblastí, ktorej budem venovať extra veľkú pozornosť, aby som sa ubezpečil, že minister pôjde so svojím tímom tým správnym smerom,“ dodal predseda vlády.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger počas tlačovej konferencie na Tému: Programové vyhlásenie vlády 29. apríla 2021 v Bratislave.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments