Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

GTSÚ: Ak sa rozhodnem odísť, budem komunikovať najskôr s ministrom

GTSÚ: Ak sa rozhodnem odísť, budem komunikovať najskôr s ministrom
insert_photoMPRV SR - generálna tajomníčka služobného úradu Vladimíra Fabriciusová (vľavo), minister Ján Mičovský (v strede) a prvý štátny tajomník Martin Fecko (vpravo)

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka je oslabené nie len z dôvodu karantény Andreja Gajdoša, štátneho tajomníka, ale už štvrtý týždeň nie je na ministerstve prítomná ani Vladimíra Fabriciusová, generálna tajomníčka služobného úradu.

„Tempo práce, ktorým sme začali na úrade bolo výrazné a to sa podpísalo na mojom zdraví. Najskôr som si myslela, že to vyriešim počas niekoľkých dní dovolenky. Nakoniec som oficiálne práceneschopná,“ hovorí Vladimíra Fabriciusová pre portál poľnoinfo.sk.

Už približne dva týždne sa pritom šíria špekulácie, že sa na ministerstvo pôdohospodárstva nemusí vrátiť. Vyplýva to vraj z rozdielnych pohľadov na samotné fungovanie úradu ministerstva a personálne nominácie, za ktoré je Fabriciusová priamo zodpovedná.

„Minister ma prijímal a ak sa rozhodnem odísť, budem komunikovať najskôr s ním. Momentálne som doma,“ informuje Vladimíra Fabriciusová.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský si pritom v článku Denníka N z polovice augusta generálnu tajomníčku služobného úradu chválil.

„Plne stojím za pani Fabriciusovou. Okamžite nám sem vniesla poriadok a to, že je čestná, už dokázala aj na iných postoch,“ povedal minister pre Denník N.

Generálny tajomník služobného úradu nemá priamy vplyv na smerovanie rezortu napríklad v dotačnej politike. V minulosti išlo najmä o sivé eminencie vedenia rezortu, ktoré stáli za personálnymi nomináciami v rozpočtových a príspevkových organizáciách a štátnych podnikoch, ktorých spravuje ministerstvo dvadsať.

„Stojím si za všetkými nomináciami, ktoré sme v čase, keď som bola fyzicky prítomná na ministerstve, spravili,“ uzatvára pre portál poľnoinfo.sk V. Fabriciusová.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV SR - generálna tajomníčka služobného úradu Vladimíra Fabriciusová (vľavo), minister Ján Mičovský (v strede) a prvý štátny tajomník Martin Fecko (vpravo)

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Nohavica
Nohavica
24. september 2020 11:30

….veta „Stojím si za všetkými nomináciami, ktoré sme v čase, keď som bola fyzicky prítomná na ministerstve, spravili,“
by po vypustení jedného slovíčka bola asi bližšie pravde :
„Stojím ZA všetkými nomináciami, ktoré sme v čase, keď som bola fyzicky prítomná na ministerstve, spravili,“…

Chmelina-Maxon-Malatinec-?-?-?
Chmelina-Maxon-Malatinec-?-?-?
24. september 2020 23:51

Váž. pani GTSÚ, z toho akých ľudí ste vybrali na dôležité posty je jasné, kto v zákulisí (s Vaším vedomím) ťahá za nitky, takže ak máte takto pokračovať (ako bábka v rukách záujmovej skupiny) radšej zostanťe doma !!! Pozícia GTSÚ, osobitne v tomto rezorte, kde doposiaľ všetky dôležité posty boli… Celý komentár »

Nohavica
Nohavica
25. september 2020 8:05

…presne tak, ona tam nie je náhodou…zdá sa, že aj minister dostáva na stôl nominácie ako hotovú vec…a buď sa nechce tomu venovať alebo nemôže…v konečnom dôsledku to môže dobehnúť jeho…

DoesntMatter
DoesntMatter
25. september 2020 9:28

Len aby tam nezostalo rozsvietene, dufam, ze bude mat kto zhasnut.

Niky
Niky
25. január 2021 1:43

…klamstvá, podvody a intrigy – nič iné robiť ani nevie…. Mičovskému sa musel riadne odkrviť starecký mozoček keď toto dotiahol na ministerstvo…. Dedo sa strapniť/pošpiniť viac nemohol …