Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Fico: Radšej dať na mlieko ako na zbrane

Fico: Radšej dať na mlieko ako na zbrane
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Výrobcom mlieka vláda pomôže. V exkluzívnom rozhovore pre TASR to uviedol predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). Reagoval tak na súčasnú situáciu súvisiacu s nízkymi výkupnými cenami mlieka a hrozbou poklesu chovu dojníc.

Riziko, ktoré tento problém prináša z pohľadu potravinovej sebestačnosti SR, začala už podľa premiéra vláda riešiť.

“Samotné ministerstvo na to zdroje nemá, preto sme už vo vláde o tom diskutovali a ja očakávam, že minister financií spoločne s ministerkou pôdohospodárstva prídu s návrhmi, čo urobiť,” uviedol premiér.

Zdôraznil, že v tomto prípade je pomoc vlády nevyhnutnosťou, poukázal pritom na význam, ktorý má poľnohospodárstvo i konkrétne táto oblasť pre spoločnosť a štát.

“To nie je iba otázka toho, že sa vyrábajú nejaké potraviny, to je otázka zamestnanosti na vidieku, krajinotvorby, je to otázka tradícií, ktoré tu máme. Veľmi ľahko sa vytlčie stádo dojníc, ale znovu ho založiť, to je otázka niekoľkoročných periód,“ upozornil.

Na koordinovaný postup pomoci na úrovni Európskej únie sa nespolieha.

“Domnievam sa, že v Európe toho veľa nevybavíme. Toto bude skôr národné rozhodnutie,” povedal

Naznačil, že pomoci výrobcom mlieka sa budú musieť prispôsobiť aj výdavky štátu v iných oblastiach. V tejto súvislosti spomenul, že v prípade rozpočtu pre armádu bude SR “tlačená do rôznych rozhodnutí”. “V tomto zastávam jednoznačne názor, že radšej dať na mlieko ako na zbrane,” uviedol Fico.

Premiér vníma aj problémy ovocinárov, ktorých úrodu poškodili mrazy. Na žiadosť o pomoc sa však pozerá iným pohľadom ako v prípade producentov mlieka.

“Jednoducho tam, kde to je nevyhnutné, sa pomôže, ale počasie je fenomén, s ktorým musíme rátať, a to nie je iba otázka poľnohospodárstva, ale aj iných odvetví nášho hospodárstva,” skonštatoval premiér.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
10 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
25. máj 2016 9:33

No VW musí platiť za emisie tak spracovateľ mliečnych výrobkov by tiež mal zaplatiť že v krabiciach je len zafarbená voda. Treba dať žalobu a hotovo.

jm
jm
25. máj 2016 22:36

Menej kecať a viac konať!

bps
bps
26. máj 2016 20:36

Treba poďakovať tomu v strede…

ni
ni
27. máj 2016 11:49

Dnes ministerka vyhlasila, ze hrozi zrusenie celej PPA- tak to mame vysledok takmer desatrocneho posobenia smerackych uradnikov.

agrisato
agrisato
27. máj 2016 12:38

Kde sa to vyjadrenie dá nájsť NI ?

ni
ni
27. máj 2016 12:47

Neda sa tu hodit link, ale na sme.sk je to v clanku “Farmarom hrozi zastavenie…”

realista
realista
27. máj 2016 13:15

Aj ten napravo je pekný kvietok ten toľko betónu z eurofondov spotreboval na silážne žľaby že diaľnica BA- KE, by bola dokončená

realista
realista
27. máj 2016 13:18

Najväcsi gauneri su smotanka polnohospodarstva

jm
jm
27. máj 2016 23:33

Je to úbohé ale pravda. Ryba smrdí od hlavy.

S
S
29. máj 2016 9:43

Že už nezalezú do zabudnutia títo páni na čele s komunistom ficom, ktorý je odborník na všetko…. A tak to na Slovensku aj vypadá. Darí sa iba kurvám, podvodníkom, zlodejom