Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Eugen Korda (vľavo) a František Oravec

Nespokojní farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany s názvom Máme toho dosť! Zamerať by sa mala na agroproblematiku, ochranu životného prostredia a ďalšie témy s dôrazom na boj proti korupcii. TASR o tom informoval mediálny zástupca Iniciatívy poľnohospodárov Zsolt Király.

“Sme otvorení spolupráci so všetkými iniciatívami, ktoré v poslednom období prejavovali nevôľu s týmto systémom, ktorý panuje na Slovensku. O podrobných plánoch a našich chystaných krokoch sa vyjadríme začiatkom septembra na samostatnej tlačovej konferencii,” priblížil jeden z členov prípravného výboru vznikajúcej strany Jaroslav Jánoš. Ďalšími členmi sú František Oravec a Patrik Magdoško.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vznik strany považuje za dôkaz, že skutočným cieľom farmárskych protestov bol vstup ich predstaviteľov do politiky.

“MPRV rešpektuje ústavné právo ktoréhokoľvek občana SR angažovať sa politicky, ale dôrazne odmieta zneužívanie občianskych aktivít na osobné politické ciele,” vyhlásil rezort začiatkom augusta v reakcii na medializované informácie o založení strany.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Eugen Korda (vľavo) a František Oravec

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Abrakadabra
Abrakadabra
24. august 2019 11:21

No niekto musí byt v každých voľbách posledný a tu mame horúcich adeptov 🙂 keď ich nikto nechce založia stranu – aké slovenské…. ale čo už možno si zaplatia znova komparz

jozefr
jozefr
24. august 2019 15:26

A prečo by farmári nemali mať zastúpenie v politike ? Podľa teba je normálny stav, keď si súdruhovia štb agrobaróni pasú v parlamente nejakých poslancov a tí predkladajú protiústavné zákony ? V slovenskom pôdohospodárstve takto zakapalo konkurenčné prostredie a výsledkom je komická výkonnosť slov.pôdohospodárstva. Za koľko že to dovážame ročne… Celý komentár »

dedo jozef
dedo jozef
28. august 2019 21:57
Odpoveď na  jozefr

to preto rastie dovoz,lebo slovaci čim viac plytvaju potravinami ,lebo im nechutia a nedaju sa jest,

Farmer
Farmer
27. august 2019 11:26

Kto ešte nemá stranu, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu…