Zadajte hľadaný výraz

Z domova

Dobrá úroda aj za sucha

Dobrá úroda aj za sucha
insert_photo2 x Agrobiofert

Pri dnešných extrémnych vplyvoch počasia ako je tuhá zima alebo extrémne suchá jar poľnohospodári očakávajú výrazne nižšie úrody v porovnaní s rokmi s optimálnymi klimatickými podmienkami.

Počasie nevieme nijako ovplyvniť, avšak vďaka dnešnému pokroku vedy a techniky vieme tieto negatívne dopady na porasty zminimalizovať a dosiahnuť dobrú úrodu. Do popredia sa dostávajú moderné prírodné stimulátory na báze morských rias, humínových kyselín a aminokyselín, ktoré vedia rastlinám pomôcť prekonať tieto obdobia stresu. Na základe výskumu a skúseností výrobcov prírodnej stimulácie a výživy je nutné vyzdvihnúť extrakty z morských rias, ktoré vykazujú najsilnejší stimulačný efekt a protistresový účinok voči suchu a iným stresovým faktorom v porovnaní s ostatnými druhmi prírodných stimulátorov.

MORSKÉ RIASY – NAJSILNEJŠIA OCHRANA RASTLÍN VOČI SUCHU
Morské riasy sú obnoviteľný a prírodný zdroj, ktorý dnes vieme výborne využiť v poľnohospodárstve za účelom zvyšovania úrod a zabezpečenia silnej protistresovej ochrany rastlín. Morské riasy počas svojho rastu v morskom prostredí absorbujú vysoký obsah živín, vitamínov a bioaktívnych látok nachádzajúcich sa v oceáne. Napriek ťažkým podmienkam v oceáne ako je nízka teplota (v porovnaní s pevninou) a nedostatok svetla (morská voda filtruje svetlo) morské riasy dokážu narásť do veľkosti až niekoľkých metrov za pomerne krátky čas. Vysoká odolnosť morských rias voči negatívnym vplyvom (chlad, nedostatok svetla atď.) a vysoký obsah prírodných živín (K, Fe, Ca atď.) a bioaktívnych látok (algináty, aminokyseliny, cytokiníny, giberelíny, polysacharidy atď.) predurčujú extrakty z morských rias ako ideálnu a najúčinnejšiu voľbu na ochranu rastlín voči suchu, chladu a mrazu.

EXTRAKTY POPULÁRNE V 95 KRAJINÁCH SVETA
Spoločnosť Agrobiofert je výhradným zástupcom jedného z 3 najväčších výrobcov extraktov z morských rias na svete – spoločnosť LEILI. LEILI extrakty z morských rias sú rozšírené a populárne vo viac než 95 krajinách sveta, kde pomáhajú poľnohospodárom dosahovať výborné úrody aj za nepriaznivých vplyvov počasia. Stimulácia a výživa rastlín z morských rias je lepšie prijateľná rastlinám vďaka jej prírodnej forme, čím sa zabezpečí nielen výborná protistresová ochrana a zvýšenie úrody, ale aj ochrana životného prostredia. LEILI má viac než 18 ročné skúsenosti vo výrobe a výskume prírodnej výživy rastlín z morských rias, vlastní niekoľko patentov ohľadom technológie a procesov a radí sa k svetovej špičke v tejto oblasti.

ALGA 600 – DAR Z OCEÁNA
Alga 600 je 100% prírodný extrakt získaný z troch unikátnych druhov hnedých morských rias s vysokým obsahom organických živín, mikroelementov v chelátovej forme, aminokyselín, bioaktívnych látok a prírodných stimulátorov rastu ako auxíny, cytokiníny, giberelíny a betainy. Tento unikátny prípravok je certifikovaný do ekologického poľnohospodárstva a je vhodný najmä pre repku, kukuricu, slnečnicu, zemiaky, vinice, zeleninu, ovocie, trávniky a iné. Alga 600 stimuluje rast, chráni rastlinu pred suchom a chladom, podporuje tvorbu koreňového systému, zlepšuje násadu kvetov, vývin plodov a listový rast, zvyšuje úrodu a jej kvalitu, ovocie a zelenina majú jednotnú veľkosť, lepšiu farbu, prírodnú chuť a vyššiu trvanlivosť po zbere. Na jačmeň a pšenicu je zvlásť vhodný prípravok Alga 300++ obohatený o NPK.

HLAVNÉ VÝHODY LEILI EXTRAKTOV Z MORSKÝCH RIAS:
– Stimulujú rast, zvyšujú úrodu a jej kvalitu
– Silná protistresová ochrana proti suchu, chladu, mrazu a zasoleniu
– Stimulujú rast koreňového systému a jemného vlásnenia
– Prírodné živiny, minerály a vitamíny sú ľahko a priamo prijateľné rastlinám
– Zvyšujú prirodzenú obranyschopnosť rastlín voči chorobám
– Zlepšujú štruktúru pôdy a jej schopnosť udržať vodu
– Enviromentálne šetrné pre trvalo udržateľné poľnohospodárstvo

MORSKÉ RIASY VÁM UMOŽNIA VYRIEŠIŤ PROBLÉMY TYPU:
– Ako ochrániť rastliny voči suchu, chladu a mrazu?
– Ako dosiahnuť dobrú úrodu aj za nepriaznivých vplyvov počasia?
– Ako zvýšiť úrodu a jej kvalitu?
– Ako zvýšiť efektívnosť a prijateľnosť konvenčných hnojív?
– Ako zlepšiť prirodzenú schopnosť rastlín odolávať voči chorobám?
– Ako znížiť použitie chemických hnojív a prípravkov na ochranu rastlín?

Viac informácií nájdete na našej stránke www.agrobiofert.sk a u našich obchodných zástupcoch.

Autor článku: Agrobiofert
Zdroj obrázku: 2 x Agrobiofert

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments