Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Chovatelia môžu požiadať o podporu do 3. novembra

Chovatelia dojníc a prasníc, ktorí mali registrované chovy v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat v Žiline, môžu najneskôr 3. novembra 2015 požiadať Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA) o mimoriadnu pomoc.

Z eurofondov je určených 2.464.247 eur a rovnakou sumou by malo prispieť aj Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Rozdelenie výšky pomoci zvlášť na dojnice a zvlášť na prasnice stanoví ministerstvo po prijatí všetkých žiadostí platobnou agentúrou.

„Dočasnú mimoriadnu jednorazovú pomoc môže dostať držiteľ zvierat, ktorý mal k 30. septembru tohto roka registrovanú farmu v centrálnej evidencii. Na dojnice, ak mal takto registrovaných minimálne šesť kusov, a na prasnice, ak mal registrované minimálne dva kusy. Akceptujeme len kompletné žiadosti, teda ak sú správne a čitateľne vyplnené so všetkými prílohami. Na neúplne agentúra nebude v ďalšom konaní prihliadať,“ upozornila hovorkyňa PPA Katarína Rešetová s tým, že každá žiadosť musí byť podpísaná štatutárnym zástupcom žiadateľa a jeho podpis musí byť úradne overený.

„Žiadosti sa podávajú na tlačive, ktorého vzor je súčasťou oznámenia, komplet so všetkými povinnými prílohami. Pri osobnom doručení s povinnými prílohami je rozhodujúci dátum prijatia žiadosti platobnou agentúrou,“ upozornila hovorkyňa PPA.

Žiadosti treba doručiť osobne. PPA uchádzačov o podporu žiada, aby v čo najväčšej miere využívali pracovisko na Trenčianskej ulici v Bratislave, kde ju treba podať v čase od 7. do 17. hodiny. V posledný deň termínu (3. 11.) ju môžu doručiť aj na vybrané regionálne pracoviská platobnej agentúry vo Zvolene, Trenčíne, Nitre, Komárne, Leviciach, Lučenci, Košiciach, Žiline a v Michalovciach.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
29. október 2015 7:10

Nerozumiem prečo žiadosti nepreberajú všetky regionálne pracoviská PPA aby žiadatelia nemuseli cestovať desiatky km a 3.11 stáť v rade na vybraných pracoviskách PPA.

1cilik
1cilik
29. október 2015 7:38

Prečo asi treba cestovať? No predsa treba odradiť, aby sa čím viac peňazí ušlo mafiánskym firmám… Prečo niečo sa nedalo aj malým farmárom? Mám dve dojnice, jednu prasnicu a pysky utriem, ako vždy, naprázdno…