Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny kukurice v 47. týždni

Ceny kukurice v 47. týždni
insert_photoMartin Kubica

Ďalšia z komodít, ktorá zaznamenala minulý týždeň rast bola kukurica. Príčinou boli podobne ako pri pšenici zrážky, ktoré spomaľujú jej zber. Pri kukurici je zvýšené riziko výskytu menej kvalitných zŕn vplyvom vlhkosti, ako aj výskytu plesní.

Dážď v niektorých oblastiach znova prerušil zber a podľa oficiálnych čísiel amerického ministerstva USDA bolo v USA k 8. novembru zožatej len 38 % kukurice v porovnaní s takým istým obdobím minulého roka. Podľa posledných predpovedí USDA mala byť tento rok úroda kukurice druhá najväčšia, podľa analytikov by sa toto číslo mohlo vplyvom počasia, neskorého zberu, menšej kvality prepadnúť až o polovicu.

Kukurica tento týždeň na budapeštianskej burze BÉT mierne vzrástla. Posledná hodnota decembrového kontraktu dosiahla nárast oproti začiatku týždňa o cca. 4 %, z 28750 HUF na 29900 HUF. Na grafe ale vidíme, že vplyvom oslabujúceho forintu voči euru došlo pri prepočte ku koncu týždňa k jej poklesu. Kukurica na tejto burze má ale v posledných týždňoch býčí trend ( ide o vyjadrenie cenového trendu – pokiaľ stúpa, ide o býčí trend- bull, naopak klesajúci trend je na trhu vyjadrený termínom medvedí trend – bear), podobne ako na ostatných burzách, a podľa odhadov to tak v najbližšom období aj pretrvá.

Autor článku: Martin Kubica - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Martin Kubica

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments