Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Bývalý manažér J&T získal 50-% podiel v Slovenské farmárske

Bývalý manažér J&T získal 50-% podiel v Slovenské farmárske
insert_photoTASR - Daniel J. Kratky, zakladateľ SFD.

Slovenské farmárske, a. s., predtým Slovenské farmárske družstvo (SFD) pripravuje ďalší rast. Päťdesiatpercentný podiel v ňom získava spoločnosť Farma Invest, ktorej majiteľom je Ján Nosko, bývalý vrcholový manažér J&T. Informoval o tom Maroš Sýkora.

„Jána Noska poznám dlhé roky ešte z čias pôsobenia v Poštovej banke, ktorá bola našou financujúcou bankou, ako špičkového odborníka v oblasti korporátnych financií. Aj preto som prišiel s návrhom, aby sme náš vzťah posunuli na inú úroveň. Vážim si, že ponuku prijal. S jeho príchodom získavame vysokú odbornosť, ktorá nám pomôže jednak pri riadení existujúcej spoločnosti, ale ešte výraznejšiu pri riešení a zabezpečení zdrojov financovania nových akvizícií,“ uviedol Daniel J. Kratky, zakladateľ SFD.

„Poľnohospodárstvo je veľmi perspektívne odvetvie pre investora s dlhodobou víziou, ktorý neočakáva v krátkom čase extrémne výnosy. Navyše, ako máme možnosť vidieť na koronakríze, ide o odvetvie, ktoré je stabilnejšie, odolné voči ekonomickým výkyvom. Za uplynulé roky poznám ekonomiku SFD. Vďaka nezaťaženému pohľadu zvonka vidím možnosti zefektívnenia niektorých činností. Zároveň sa chcem sústrediť aj na ďalšie akvizície, ktoré prinesú ešte väčšie možnosti synergií pri fungovaní podnikov pod jednotným riadením,“ priblížil zámery Nosko.

Podrobnosti transakcie sa obe strany rozhodli nezverejniť. Nosko bude akvizíciu, aj prípadné nové akvizície financovať prevažne z externých zdrojov. Transakcia ešte podlieha súhlasu Protimonopolného úradu SR.

Nosko je bývalý vrcholový manažér Poštovej banky a skupiny J&T. Pred nástupom do Poštovej banky sa venoval oblasti reštrukturalizácie obchodných spoločností. V Poštovej banke pôsobil od roku 2010. Od roku 2016 je predsedom predstavenstva J&T Private Equity Group Advisory.

Slovenské farmárske, a. s., pôsobí v poľnohospodárskej prvovýrobe. Združuje agropodniky po celom Slovensku. Spolu hospodári na viac ako 25.000 ha v rôznych podmienkach – od trnavskej tabule, cez krupinskú planinu, až po ekologické liptovské pasienky.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Daniel J. Kratky, zakladateľ SFD.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Palo
Palo
18. január 2021 18:19

Ale vyzeta ten kolchoz.Nechapem preco sa tyto prachaci hrnu do toho polnohospodarstva ked vsetci vravia ze sme v minuse….

realista
realista
18. január 2021 20:22
Odpoveď na  Palo

Hovorí sa tomu dobývanie renty (rent-seeking)….. preto je taký tlak na zastropovanie priamych platieb od malých a stredných poľnohospodárov (nie je myslené len Slovensko), ktorí sú obmedzovaní v prístupe k základnému výrobnému prostriedku. V nasledujúcom projektovom období hovorí i EK preto nie o priamych platbách na plochu ale o „viazanej… Celý komentár »

Juraj
Juraj
19. január 2021 8:14
Odpoveď na  Palo

Odpoveď na Paľo. ,,Nechapem preco sa tyto prachaci hrnu do toho polnohospodarstva ked vsetci vravia ze sme v minuse….,, Môj názor investícia, ekonomika, účtovníctvo a pridaná hodnota. Tento pán je vo všetkých týchto veciach šikovný preto to kupuje aby ako nás v skole na matematike učili – (mínus) + –… Celý komentár »

starý gazda
starý gazda
19. január 2021 8:51

nie nadarmo pan minister neakceptoval vavrh EU na stropovanie100000eur s odpočtom manažmentu ale dal 500000 s manažmentom kamaratom treba pomoct a že sa neujde malym to nikoho nezaujima ved tomu nerozumeju a ešte nam zatlieskaju