Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Budúcnosť poľnohospodárstva sa odhaľuje v Brne

Budúcnosť poľnohospodárstva sa odhaľuje v Brne
insert_photopoľnoinfo.sk - aktuálny pohľad na TECHAGRO 2016

Najväčšia prehliadka poľnohospodárskej techniky, ktorá sa uskutoční tento rok v Európe, začala včera (3. apríla) v areáli brnianskeho výstaviska.

„Celkovo sa na veľtrhu TECHAGRO prezentuje 777 expozícií zo štyridsiatich štátov. Zastúpených je 1125 značiek, ktoré zaplnili výstavnú plochu 86-tisíc m2. Aktuálny ročník je rekordným v počte zahraničných vystavovateľov,“ hovorí Radovana Pastrňáková, PR manažérka Veletrhy Brno.

Napriek tomu, že pri minulom ročníku bolo obsadených cez 83-tisíc m2, čo predstavovalo komplexne zaplnený areál, tento rok sa podarilo výstavnú plochu ešte zväčšiť.

„Zmenšili sme parkovacie plochy a postavili dočasnú montovanú halu o rozmeroch 5-tisíc metrov štvorcových,“ hovorí Jan Kuběna, riaditeľ veľtrhu.

Sloganom najväčšieho podujatia, ktoré sa koná v areáli brnianskeho výstaviska je TECHAGRO – budúcnosť poľnohospodárstva. Podľa vystavených exponátov ide o prezentáciu najmä technológií elektronického riadenia, navigačných systémov, automatizácií a ďalších inteligentných riešení takzvaného precízneho poľnohospodárstva.

„Verím, že si budete z Brna odnášať nie len dobré kontrakty, ale aj dobrý pocit z rokovaní. Čím je poľnohospodárstvo špecifické je, že nejde len o biznis, ale ľudia majú medzi sebou nastavené dlhodobé priateľstvá,“ povedal počas slávnostného otvorenia Marian Jurečka, minister pôdohospodárstva ČR.

Jan Toman prezident Agrárnej komory ČR počas otvorenia uviedol, že bez nových strojov a technológií by poľnohospodárstvo nemohlo fungovať tak dobre.

„Agrosektor musí byť konkurencieschopný. Obzvlášť české poľnohospodárstvo, ktoré je konkurencieschopné a verím, že sa do budúcnosti nestratí,“ uviedol na otvorení Jan Toman.

Agrárna komora pri príležitosti otvorenia veľtrhu ocenila aj tri osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj poľnohospodárstva. Z rúk českého ministra pôdohospodárstva a prezidenta Komory prebral pamätný list aj Ján Jech, emeritný profesor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a prezident AGRION – Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR.

„Zaslúžil sa o rozvoj mechanizácie v poľnohospodárstve, najmä o žatevné práce v Českej a Slovenskej republike,“ uviedla moderátorka slávnostného večera pri odovzdávaní ocenenia Jánovi Jechovi.

Špecializovaná výstava zameraná na poľnohospodársku techniku vznikla v roku 1994 a od roku 2000 funguje v dvojročnej periodicite. Samostatnými veľtrhmi počas konania TECHAGRO sú aj výstavy Animal Vetex, Silva Regina a Biomass. Organizátori očakávajú, že do 7. apríla sa s najnovšími trendmi v poľnohospodárskej technike zoznámi viac ako 100 tisíc návštevníkov. 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk - aktuálny pohľad na TECHAGRO 2016

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
6. apríl 2016 12:23

žiaľ kvalita výstavy ukazuje ako zaostáva naše poľnohospodárstvo