Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z domova

Becík prijal demisiu: Novým dočasným riaditeľom Lesov SR bude Ján Beňa

Becík prijal demisiu: Novým dočasným riaditeľom Lesov SR bude Ján Beňa
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík vymenoval za nového dočasného generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR doterajšieho riaditeľa odštepného závodu v Trenčíne Jána Beňu. Ten nahradí Jozefa Minďáša, ktorý začiatkom tohto týždňa na svoju funkciu abdikoval.

Beňa je vo svojej funkcii podľa Becíka zatiaľ len dočasne na obdobie maximálne 90 dní. Dovtedy minister pôdohospodárstva vyhlási výberové konanie na post generálneho riaditeľa Lesov SR. Úlohou nového riaditeľa je aj odvolanie ostatných členov vedenia štátneho podniku tak, ako o to požiadal ešte minulý týždeň premiér Robert Fico.

Minďáš požiadal podľa Becíka o uvoľnenie z funkcie kvôli upokojeniu aktuálnej situácie v podniku.

“Prijal som jeho abdikáciu a do funkcie som menoval Jána Beňu, v tejto chvíli už minulého riaditeľa odštepného lesného závodu Trenčín a v súčasnosti povereného generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR maximálne na dobu 90 dní,” priblížil minister.

Doterajšie vedenie bolo podľa medializovaných informácií, na ktoré verejne poukazovali aj zamestnanci Lesov SR, podozrivé z nehospodárneho a netransparentného riadenia tohto štátneho podniku. Aj z tohto dôvodu mu vláda už dvakrát odmietla poskytnúť návratnú finančnú výpomoc na preklenutie aktuálneho krízového obdobia vo výške 67 miliónov eur (2 miliardy Sk). Becík dnes deklaroval, že o poskytnutie štátnej pôžičky pre Lesy SR, riadené už novým vedením, požiada vládu opäť.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments