Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Becík podá demisiu 9. septembra

Becík podá demisiu 9. septembra
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík podá 9. septembra demisiu. Dohodol sa na tom s predsedom ĽS-HZDS Vladimírom Mečiarom na dnešnom stretnutí v centrále strany v Bratislave.

“Dohodli sme sa na takom historickom dátume, 9.9.2009, aby sme to neťahali, že strana si uplatní nárok na mandát a ja podám demisiu,” povedal pred novinármi Becík s dôvetkom, že doba si žiada určité zmeny a tá na ministerskom poste prinesie podľa neho niečo ešte lepšie.

Becík s Mečiarom hovorili aj o stave pôdohospodárstva na Slovensku, o meno svojho nástupcu sa minister nezaujímal. “Debatovali sme o všetkom možnom, ale najmä o pôdohospodárstve. Či je dobre nasmerované, akým smerom ide a nakoniec aj pán predseda uznal, že pôdohospodárstvo je nasmerované dobre,” poznamenal Becík. Dodal, že hoci s Mečiarom hovorili o mnohých veciach, na dôvody jeho výmeny sa predsedu hnutia nepýtal. “Načo dôvody? Keď sme sa na niečom dohodli, tak dohoda je dohoda,” zopakoval minister.

Podľa jeho slov mu Mečiar nevyčítal jeho konanie v súvislosti s personálnymi zmenami v Lesoch SR. “Pán Mečiar pozná moje stanovisko, ktoré som nezmenil ani nezmením. Ja si za každým svojím rozhodnutím stojím a bolo to správne,” vyhlásil Becík.

Dodal, že predseda ĽS-HZDS mu za prácu na ministerstve poďakoval a zároveň sa zaujímal o to, či s ním môže aj naďalej počítať, pretože sú aj vyššie významné funkcie. Becík sa však rozhodol, že sa vráti na družstvo, po nových ministerských postoch sa nepozerá. “Ja som sa jednoznačne vyjadril, že pre mňa najdôležitejšou pozíciou teraz bude venovať sa tomu, k čomu mám citový vzťah, v čom som sa vyprofiloval a potom čas ukáže,” objasnil Becík.

Ak by mu ponúkol Smer-SD pozíciu ministra životného prostredia, odmietol by ju.

“Keď pre niečo nie som rozhodnutý, tak buď mi niekto hrniec ponúkne alebo si ho pýtam. Pýtať ho nebudem a ponuku odmietnem,” zdôvodnil svoje rozhodnutie minister, ktorý plánuje svoj posledný ministerský plat rozdeliť medzi detskú onkológiu a na ochranu smrečín.

“Viac ako plat je zdravie. A to zdravie nie každý má také, aby mohol študovať, pracovať. A keď vidím detskú onkológiu, tak ma to trápi,” povedal Becík s tým, že rovnako ako choré deti ho trápi aj otázka zdravého životného prostredia. A preto sa rozhodol, že 50 percent svojho posledného ministerského platu dá na detskú onkológiu a druhých 50 percent na ochranu lesov.

Autor článku: TASR - úpravy poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments