Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Becík: Ekonomickú pozíciu Slovenska euro posilnilo

Becík: Ekonomickú pozíciu Slovenska euro posilnilo
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Minister pôdohospodárstva Slovenskej republiky Stanislav Becík na nedávnom valnom zhromaždení Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Levoči informoval aj o snahe prezentovať v Bruseli výsledky práce slovenských poľnohospodárov a potravinárov.

Dodal, že už pri prvej návšteve sídla európskych inštitúcií mu bolo smutno, že tam nie je jeden obchod či stánok, ktorý by ukázal, čo sa na Slovensku v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva a spracovateľského priemyslu vyrába. Túto medzeru by mal vyplniť pripravovaný Slovenský deň pod záštitou premiéra, na ktorom chcú prezentovať širokú plejádu poľnohospodárskych, potravinárskych výrobkov a ukázať tiež, v akom stave sa nachádza lesné hospodárstvo.

Na otázku TASR, ako vníma s odstupom 100 dní zavedenie eura na Slovensku, minister odpovedal, že “veľmi pozitívne, pretože vďaka euru sa zastabilizovala mena. Ten prepad v okolitých štátoch, ktorý dnes naši spotrebitelia vítajú, ale neuvedomujú si, že taký objem tovarov si môžu dovoliť kupovať len preto, že naša mena sa nezrútila. To znamená, že euro bolo niečo, čo naozaj posilnilo ekonomickú pozíciu Slovenska. Takže v tomto smere som úžasným eurooptimistom, čo sa týka zavedenia eura”.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments