Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Zo sveta

Bayer chce v roku 2028 uviesť na trh alternatívu ku glyfosátu

Bayer chce v roku 2028 uviesť na trh alternatívu ku glyfosátu
insert_photoBayer AG - Testovanie herbicídov v laboratóriu.

Nemecká farmaceutická a chemická skupina Bayer pracuje na vývoji alternatívy kontroverzného prípravku na hubenie buriny glyfosát. Spoločnosť už novú látku testuje na živých rastlinách, uviedol Bill Anderson, generálny riaditeľ koncernu, pre nedeľník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS). TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Cieľom je uviesť nový produkt na trh v roku 2028, dodal Anderson s tým, že ide o prvú prelomovú inováciu v tejto oblasti za posledných 30 rokov. Glyfosát vyvinula americká agrochemická spoločnosť Monsanto, ktorú v roku 2018 kúpila spoločnosť Bayer za viac ako 60 miliárd amerických dolárov (54,88 miliardy eur). Spoločnosť odvtedy sužujú nákladné právne spory.

V USA čelí Bayer desaťtisícom žalôb o náhradu škody v dôsledku údajného poškodenia zdravia po použití prípravku Roundup na báze glyfosátu. Spoločnosť tento týždeň v utorok (5. 3.) oznámila, že vzhľadom na tieto spory bude hľadať nové prístupy s cieľom znížiť právne riziká a s nimi spojenú neistotu. Investori dlho kritizujú skutočnosť, že koncern zatiaľ nedokázal spraviť za problémom s glyfosátom hrubú čiaru.

Ku koncu januára spoločnosť v tejto súvislosti evidovala približne 54.000 otvorených prípadov. Rezervy na krytie súdnych trov boli na konci roka 2023 vo výške 6,3 miliardy USD.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Bayer AG - Testovanie herbicídov v laboratóriu.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments